ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Держкомстату України
26.06.2006 N 2
83

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 липня 2006 р. за N 840/12714

Порядок
визначення обсягів продукції (робіт, послуг)
у порівнянних цінах на підприємствах
морського та річкового транспорту

1. Цей Порядок визначення обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах на підприємствах морського та річкового транспорту розроблено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 N 599 "Про затвердження Порядку визначення сум, що вносяться до державного бюджету підприємствами-монополістами у 2006 році у зв'язку з перевищенням розрахункової величини фонду оплати праці".

Порядок поширюється на підприємства-монополістів, щодо яких запроваджується регулювання фонду оплати праці.

2. Розрахунки обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах проводяться окремо за видами основної діяльності - перевезення транспортним і портовим (місцевим) флотом, вантажно-розвантажувальні роботи, інші роботи, послуги, операції, що пов'язані з основною діяльністю морського і річкового транспорту. У розрахунках на морському та річковому транспорті, річкових та морських портах за звітний період приймається звітний місяць поточного року, за базовий - відповідний місяць попереднього року.

3. Обсяги продукції (робіт, послуг) звітного місяця за наявності факторів їх зниження, що безпосередньо не залежать від діяльності підприємств морського та річкового транспорту, коригуються на суми зменшення обсягів продукції (робіт, послуг), які визначаються шляхом множення обсягу зменшення натуральних та інших показників базового місяця на середню дохідну ставку базового місяцю. До таких факторів належать:

- зменшення обсягів робіт, послуг від зміни курсів іноземних валют і рівня світових фрахтових ставок;

- непред'явлення до перевезення, перевантаження вантажів відправниками або власниками вантажів;

- зменшення обсягів перевезення, перевантаження експортно-імпортних вантажів у зв'язку зі зміною товарообороту із зарубіжними країнами;

- зменшення обсягів пасажирських перевезень унаслідок погіршення екологічної обстановки (за наявності відповідного рішення місцевих органів влади);

- зменшення обсягів робіт, послуг з причин арешту, блокади суден, страйків у портах, дії конвенційних обмежень і заборон, аварій, які сталися не з вини працівників морського та річкового транспорту;

- стихійні явища: землетруси, урагани, повені, а також несприятливі гідрометеорологічні умови на судноплавних річках та льодові умови навігації;

- зменшення обсягів пасажирських перевезень унаслідок зменшення перевезень туристів;

- зменшення обсягів перевезення вантажів через погіршення стану на міжнародних товарних ринках, воєнні дії, простої в очікуванні відкриття каналів, ремонту флоту.

4. Визначення розрахункових обсягів продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за звітний місяць виконується таким чином:

4.1. Перевезення морським і річковим транспортом. Показником цих перевезень у натуральному виразі є вантажооборот (пасажирооборот). Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за звітний місяць визначаються шляхом множення фактичного вантажообороту (пасажирообороту) звітного місяця на середню дохідну ставку 10 тонно-миль (10 пасажиро-миль) за базовий місяць.

4.2. Вантажно-розвантажувальні роботи. Показником обсягу робіт у натуральному виразі є нормативна трудомісткість переробки вантажів. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах за звітний місяць визначаються шляхом множення нормативної трудомісткості звітного місяця на середню вартість однієї нормо-години в базовому місяці.

4.3. Інші роботи, послуги, операції, що пов'язані з основною діяльністю. Показником обсягу інших робіт, послуг, операцій в натуральному виразі є їх загальна кількість. Розрахункові обсяги продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах від виконання цих робіт і послуг за звітний місяць визначаються шляхом множення кількості робіт, послуг звітного місяця на середню вартість однієї роботи, послуги (групи послуг) у базовому місяці.

5. Розрахунки в іноземній валюті. Обсяги продукції (робіт, послуг) від перевезення у закордонному плаванні, вантажно-розвантажувальних робіт та інших послуг, операцій, розрахунки за виконання яких ведуться в іноземній валюті, за звітний місяць і базовий місяць перераховуються за курсом Національного банку України до гривні, що діяв на останній день звітного місяця.

6. Загальні обсяги продукції (робіт, послуг) підприємства у порівнянних цінах за звітний і базовий місяці складаються з усіх видів робіт, послуг морського та річкового транспорту.

Директор департаменту статистики послуг Держкомстату України І.В.Калачова