Документ втратив чиннiсть!

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
17.03.2006 N 78

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 березня 2006 р. за N 358/12232

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Управління державної охорони України
N 210 від 27.05.20
11)

Про порядок забезпечення безпеки
посадових осіб, щодо яких
здійснюється державна охорона
у місцях постійного та тимчасового
перебування

На виконання вимог Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" ( 160/98-ВР ) наказую:

1. Затвердити Порядок забезпечення безпеки посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона у місцях постійного та тимчасового перебування (додається).

2. Юридичній групі забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Управління державної охорони України полковника Хилько А.Д.

4. З наказом ознайомити особовий склад Управління державної охорони України в частині, що його стосується.

Начальник Управління державної охорони України майор П.В.Плюта

Затверджено
Наказ Управління
державної охорони України
17.03.2006 N 78

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 березня 2006 р. за N 358/12232

Порядок
забезпечення безпеки посадових осіб,
щодо яких здійснюється державна охорона
у місцях постійного та тимчасового
перебування

1. Цей Порядок розроблено у відповідності до вимог статті 12 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" ( 160/98-ВР ), з метою забезпечення нормального функціонування органів державної влади України, безпеки посадових осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона. Цим Порядком визначаються режим та здійснення контролю на безпеку транспортних засобів, вантажу й інших речей, а також особистого контролю на безпеку громадян під час проведення охоронних заходів.

2. Під час здійснення державної охорони військовослужбовці Управління державної охорони України (далі - УДО України) керуються чинним законодавством України та цим Порядком.

3. Цей Порядок є обов'язковим для виконання підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, а також громадянами, особами без громадянства.

4. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:

заборонені для проносу (провозу) речі - зброя, боєприпаси, вибухові речовини та пристрої, отруйні, радіаційні і легкозаймисті речовини, спеціальні

засоби та інші небезпечні для життя й здоров'я предмети (колюче-ріжучі тощо) і речовини, які можуть бути використані для вчинення диверсійно-терористичного акту, посягання на честь та гідність посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, виклику масових заходів, які порушують громадський порядок та можуть призвести до непередбачених наслідків, тощо;

контроль на безпеку - заходи щодо запобігання проносу (провозу) до режимної території заборонених речей та їх розміщення в ній;

місця постійного перебування - об'єкти, щодо яких здійснюється державна охорона відповідно до Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" ( 160/98-ВР );

місця тимчасового перебування - територія (або її частина) підприємств, установ і організацій усіх форм власності, окремі будівлі, ділянки місцевості (акваторії), транспортні засоби тощо, де тимчасово перебувають (або перебуватимуть) посадові особи, щодо яких здійснюється державна охорона;

огляд - технологічний процес контролю на безпеку, у тому числі із застосуванням спеціальних технічних та інших засобів, призначених для виявлення заборонених для проносу (провозу) речей;

охоронний захід - спланований та організований комплекс заходів з метою забезпечення безпеки посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона в місцях їх постійного та тимчасового перебування, а також під час пересування;

режимна територія - місця постійного та тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, на якій встановлюється та підтримується відповідний режим;

режим - сукупність правил, що визначають відповідний порядок проходу громадян, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей в місця постійного та тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, а також заходи щодо реалізації зазначених правил;

речі - майно (у т.ч. особисті речі громадян, технічні засоби, продукти харчування тощо), що має бути внесене (увезене) до режимної території.

5. У місцях постійного перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, керівниками органів, установ і організацій, які їм підпорядковуються, розробляються інструкції, які встановлюють у цих місцях режим і які погоджуються з УДО України.

У місцях тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, відповідний режим установлюється УДО України.

6. Під час здійснення державної охорони військовослужбовцями УДО України визначається режимна територія, яка використовується за прямим призначенням виключно під час підготовки та проведення охоронного заходу.

7. Місця постійного та тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, повинні відповідати протипожежним, санітарно-гігієнічним, екологічним, радіаційним, протиепідемічним, побутовим та іншим вимогам, за дотримання яких несуть відповідальність посадові особи, у користуванні яких ці місця перебувають. Контроль за дотриманням зазначених вимог має право здійснювати УДО України. З цією метою відповідні посадові особи, у користуванні яких перебувають зазначені місця, надають до УДО України необхідні відомості для здійснення контролю на безпеку.

8. Допуск громадян у місця постійного та тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, проводиться з проходженням такими громадянами контролю на безпеку.

9. Забороняється допуск громадян до режимних територій:

у стані сп'яніння (алкогольного чи наркотичного), у вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль;

з тваринами, окрім випадків, коли це неспеціалізований захід (виставки тварин тощо).

10. На вході до режимних територій обладнуються пункти пропуску для проведення огляду.

11. Контроль на безпеку в місця постійного та тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, запроваджується для запобігання доставці до режимної території та наявності в ній заборонених для проносу (провозу) речей. Перелік таких речей може змінюватись та доповнюватись за обґрунтованим рішенням УДО України для кожного охоронного заходу окремо, у залежності від умов його проведення.

12. Контроль на безпеку проходять громадяни, які допускаються до режимної території, у зв'язку з чим вони зобов'язані подати для огляду всі речі, що проносяться (провозяться) ними на цю територію. Огляд громадян проводиться в межах, достатніх для виявлення заборонених до проносу (провозу) речей. Від контролю на безпеку звільняються посадові особи, щодо яких здійснюється державна охорона, народні депутати України, дипломатичні агенти (глава представництва або член дипломатичного персоналу представництва, особи, які мають дипломатичний ранг) під час вчинення ними офіційних дій, інші особи, яким у законному порядку надано право на безперешкодний прохід. При цьому у зазначених осіб (за винятком посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона) перевіряються документи, що підтверджують обіймання ними саме тих посад, які надають право безперешкодного проходу. Для інших осіб контроль на безпеку є обов'язковим.

13. Контроль на безпеку здійснюється військовослужбовцями УДО України або військовослужбовцями і працівниками правоохоронних та інших державних органів, якщо вони залучені УДО України для виконання цих завдань, згідно з чинним законодавством.

Огляд речей здійснюється у присутності їх власників (чи відповідальних за ці речі осіб). У разі виявлення у режимній території будь-яких речей, належність яких невідома (у тому числі залишених), вони можуть бути оглянуті самостійно.

14. Особи, окрім визначених у пункті 12 цього Порядку, які мають при собі заборонені для проносу (провозу) речі або ухиляються від контролю на безпеку і відмовляються подати для огляду речі, що ними проносяться (провозяться), до режимної території не допускаються незалежно від наявності в них відповідних документів (посвідчень, перепусток, запрошень, квитків тощо).

Виявлені заборонені для проносу (провозу) речі можуть бути прийнятими УДО України або адміністрацією об'єкта на тимчасове (на період проведення охоронного заходу) зберігання з подальшим поверненням їх власникам.

15. У разі незаконного проникнення або намагання проникнути до режимної території, скоєння особою злочину чи адміністративного правопорушення, порушення встановленого режиму, виявлення у особи вогнепальної зброї, спеціальних засобів та інших речей, на зберігання (носіння) яких потрібний відповідний дозвіл, а він відсутній або недійсний, військовослужбовці УДО України мають право затримувати таких осіб з подальшою передачею їх відповідним правоохоронним органам.

16. Рішення або дії посадових осіб, уповноважених здійснювати державну охорону, можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.

Начальник юридичної групи УДО України підполковник юстиції С.С.Мазур