Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
N 259 від 23.07.2002
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 серпня 2002 р. за N 634/6922

(Постанова втратила чинність на підставі
Постанови Національного банку
N 637 від 15.12.20
04)

Про затвердження Змін до Інструкції про організацію
роботи з готівкового обігу установами банків України

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку
N 62 від 18.02.2004
)

З метою приведення Інструкції про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України у відповідність до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" ( 2664-14 ) та у зв'язку з потребою подальшого вдосконалення нормативно-правових актів Національного банку України з регулювання готівкового обігу Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Інструкції про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 19.02.2001 N 69 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12.03.2001 за N 216/5407 (додаються).

2. Департаменту готівково-грошового обігу (Н.В.Дорофєєва) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.

3. Постанова набирає чинності через десять днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова В.С.Стельмах

Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
23.07.2002 N 259

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 серпня 2002 р.
за N 634/6922

Зміни
до Інструкції про організацію роботи з готівкового
обігу установами банків України

1. У пункті 1.6 термін "ліміт залишку готівки в касі" після слів "який встановлюється установою банку" доповнити словами "або самостійно визначається підприємством".

2. Пункт 4.3 доповнити новими абзацами п'ятим та шостим такого змісту:

"Страхові організації самостійно визначають строки здавання готівки страховими агентами - фізичними особами до кас страховиків або переказами на рахунок страхової організації в установі банку.

Підприємства, що самостійно встановлюють ліміти каси, мають здавати готівку до установ банків у зазначені вище строки та в порядку, передбаченому пунктом 4.2 цієї Інструкції".

У зв'язку з цим абзаци п'ятий - сьомий вважати відповідно абзацами сьомим - дев'ятим.

3. У пункті 4.4:

після слова "підприємство" у всіх відмінках доповнити текст словами "юридична особа" у відповідних відмінках;

в абзаці другому слова "з відміткою іншої установи банку про встановлений загальний ліміт каси" замінити словами "засвідчену підписом уповноваженого працівника та відбитком печатки установи банку, що встановила ліміт каси, або копію документа про самостійно встановлений підприємством ліміт каси";

третє речення абзацу третього виключити.

4. Пункт 4.6 доповнити абзацом такого змісту:

"Під час затвердження ліміту каси установа банку має право вимагати від підприємства подання документів, що обгрунтовують розміри касових оборотів, наведених у заявці-розрахунку підприємства".

5. Пункт 4.8 викласти в такій редакції:

"4.8. Державному казначейству, його територіальним органам та підприємствам, установам і організаціям, що ними обслуговуються, а також іншим бюджетним установам, що відповідно до Бюджетного кодексу України (2542-14) фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів, ліміт каси установою банку не встановлюється. Державне казначейство самостійно визначає потребу та порядок установлення такого ліміту в його касі та касах підприємств, установ і організацій, що ним обслуговуються".

6. Пункти 4.12 - 4.14 викласти в такій редакції:

"4.12. Фінансовим установам (кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг) ліміт каси установою банку не встановлюється. Зазначені установи самостійно встановлюють ліміт каси.

4.13. Підприємствам поштового зв'язку ліміт каси установою банку не встановлюється. Зазначені підприємства самостійно встановлюють такий ліміт у їх касах та касах структурних підрозділів, які входять до їх складу. Підприємства, установи та організації, зазначені в пунктах 4.8, 4.12 та цьому пункті інструкції, повідомляють установам банків, які здійснюють їх касове обслуговування, про самостійно встановлені ліміти каси. Контроль за встановленням зазначених лімітів каси і повідомленням про них установам банків здійснюють органи, які згідно із чинним законодавством України контролюють дотримання норм з регулювання обігу готівки.

4.14. Банкам та підприємцям ліміт каси не встановлюється".

7. У пункті 4.15 слова "(протягом п'яти робочих днів після відкриття рахунку)" виключити.

8. Пункт 4.20 виключити.

У зв'язку з цим пункти 4.21 - 4.23 уважати відповідно пунктами 4.20 4.22.

9. Пункт 4.22 доповнити абзацом такого змісту:

"Територіальні управління Національного банку аналізують статистичну звітність про касові обороти в розрізі установ банків (у тому числі тих, які обслуговують підприємства, установи та організації, зазначені в пунктах 4.8, 4.9, 4.12 та 4.13 цієї Інструкції, за потреби здійснюють відповідні перевірки і щокварталу інформують Департамент готівково-грошового обігу про стан готівкового обігу та дотримання банками чинного законодавства України щодо контролю за значними та/або сумнівними операціями з готівкою їх клієнтів".

10. Главу 4 доповнити пунктом 4.23 такого змісту:

"4.23. Видача готівки під звіт працівникам установ банків для проведення операцій з клієнтами банку за межами кас банків забороняється.

Видача готівки під звіт працівникам установ банків для здійснення розрахунків, пов'язаних із виробничими (господарськими) потребами, у тому числі на відрядження, проводиться безпосередньо з їх кас або через банкомати із застосуванням корпоративних карток. Підзвітні особи зобов'язані подати до бухгалтерії банку разом із невикористаним залишком готівки авансовий звіт про витрачання одержаних під звіт сум (незалежно від того, отримані ці кошти з каси банку або через банкомати) у строки, передбачені пунктом 2.15 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 19.02.2001 N 72 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2001 за N 237/5428 (із змінами)".

( Пункт 11 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 62 від 18.02.2004 )

( Пункт 12 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 62 від 18.02.2004 )

13. У додатку 6:

у назві додатка слова та цифри "на 200____р." виключити;

у назві колонки таблиці "Касові обороти" слова "Фактично за три місяці минулого року, у яких був найбільший обсяг касових операцій" замінити словами "Фактично за три будь-які місяці з останніх дванадцяти, що передують установленню (перегляду) ліміту, у яких був найбільший обсяг касових операцій".

Директор Департаменту готівково-грошового обігу Н.В.Дорофєєва

Погоджено

Заступник Голови Національного банку України Я.Ф.Солтис