Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 19 серпня 1992 р. N 487
м.Київ

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 678 від 26.05.200
4 )

Про затвердження Порядку та умов державного
обов'язкового особистого страхування
працівників митних органів

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 417 від 15.06.
94
N 206 від 22.03.
95 )

Відповідно до статті 163 Митного кодексу України ( 1970-12 ) Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок та умови державного обов'язкового особистого страхування працівників митних органів (додаються).

Прем'єр-міністр України В. ФОКІН

Заступник Міністра Кабінету Міністрів України I. ЄМЕЦЬ

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 1992 р. N 487

Порядок та умови
державного обов'язкового особистого страхування
працівників митних органів

1. Державне обов'язкове особисте страхування працівників митних органів здійснюється за рахунок коштів, що виділяються з державного бюджету на утримання митних органів.

2. Державному обов'язковому особистому страхуванню підлягають працівники митних органів, які займають посади, що підлягають атестації (надалі застраховані).

3. Страхові платежі по державному обов'язковому особистому страхуванню працівників митних органів, включаючи витрати Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" на його проведення в розмірі 6 процентів від загальної суми цих платежів, перераховуються Державним митним комітетом (далі - страхувальник) на спеціальний рахунок цієї компанії. ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 )

4. Розміри страхових платежів установлюються щорічно Національною акціонерною страховою компанією "ОРАНТА" за погодженням з Мінфіном під час формування державного бюджету на наступний рік. ( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 ).

5. Страхові платежі сплачуються страхувальником щомісячно до 25 числа в розмірі 1/12 річної суми.

6. Страхові платежі, не використані в поточному році на виплату страхових сум, підлягають зарахуванню в рахунок чергових платежів, а кошти, яких невистачає на виплату страхових сум, доплачуються страхувальником.

7. Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" виплачує страхові суми: ( Абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 206 від 22.03.95 )

а) у разі загибелі або смерті застрахованого, що сталися при виконанні або у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, його спадкоємцям у розмірі, визначеному шляхом ділення десятирічного грошового утримання застрахованого за останньою посадою на мінімальну заробітну плату на день страхової події і множення одержаного результату на мінімальну заробітну плату на день подачі заяви на виплату страхової суми; ( в редакції Постанови КМ N 417 від 15.06.94 ).

б) у разі втрати застрахованим працездатності в результаті поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, що сталися при виконанні або у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків - в розмірі, що залежить від ступеня втрати працездатності, при встановленні інвалідності I групи п'ятирічного, 2 групи - чотирирічного, 3 групи - трирічного грошового утримання за останньою посадою.

Виплата страхових сум, зазначених у підпунктах "а" і "б" цього пункту, у зв'язку з настанням страхової події провадиться за вирахуванням раніше виплачених страхових сум за цю ж саму страхову подію. При цьому страхова сума виплачується незалежно від виплат по інших видах страхування і виплат у порядку відшкодування шкоди. ( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 417 від 15.06.94 )

8. З вимогою про виплату страхової суми застрахований або його спадкоємці можуть звернутися до Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" протягом трьох років з дня настання страхової події ( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 ).

9. Виплата страхових сум провадиться у семиденний строк з дня одержання Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" всіх необхідних документів від застрахованого або його спадкоємців.

У разі відмови у виплаті страхової суми Національна акціонерна страхова компанії "Оранта" у семиденний строк письмово повідомляє про це застрахованого або його спадкоємців і відповідні митні органи із зазначенням причин відмови.

Спори між застрахованим (його спадкоємцями) і Національною акціонерною страховою компанією "ОРАНТА" щодо виплати страхових сум вирішуються в установленому законодавством порядку. ( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 ).

10. При настанні страхових подій, передбачених у пункті 7 цього Порядку та умов, виплата страхових сум провадиться Національною акціонерною страховою компанією "Оранта" за місцем постійного проживання застрахованого шляхом їх перерахування на особовий рахунок одержувача в банку, видачі чека або поштового переказу за рахунок страхувальника.

Неповнолітньому спадкоємцю виплата страхової суми провадиться шляхом її перерахування на його особовий рахунок в банку за місцем проживання з одночасним повідомленням про це відповідного органу опіки і піклування. (Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95).

11. Страхові суми не виплачуються, якщо страхова подія:

а) настала у зв'язку з вчиненням застрахованим навмисного злочину або є наслідком вчинення застрахованим дій у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння;

б) є наслідком навмисно вчинених собі застрахованим тілесних ушкоджень.

12. У разі загибелі або смерті застрахованого для отримання спадкоємцями свідоцтва про право на спадщину митний орган, де працював застрахований, видає спадкоємцям довідку за встановленою формою (додаток N 1) для подання нотаріальній конторі.

13. Для визначення права на виплату страхових сум у випадках, передбачених пунктом 7 цього Порядку та умов, застрахований або його спадкоємець оформляють у відповідному митному органі та подають Національній акціонерній страховій компанії "Оранта" такі документи:

а) у разі загибелі або смерті застрахованого - заяву за встановленою формою з відміткою митного органу про місячне грошове утримання за останньою посадою на день страхової події (додаток N 2), копію свідоцтва про смерть застрахованого, сідоцтво про право на спадщину, документ, що посвідчує особу спадкоємця;

б) у разі втрати застрахованим працездатності - заяву за вказаною формою з віміткою митного органу про місячне грошове утримання за останньою посадою на день страхової події, копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, засвідчену в нотаріальному порядку, документ, що посвідчує особу застрахованого. ( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 ).

14. Митні органи зобов'язані надавати за запитами Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" документи про обставини страхових подій, необхідні для вирішення питання про виплату страхових сум. ( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 ).

Штамп (митного органу)





 
Додаток N 1
до Порядку та умов державного
обов'язкового особистого
страхування працівників митних
органів, затверджених постановою
Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 1992 р. N 487 

Довідка

Видана про те, що ___________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

був застрахований за державним обов'язковим особистим страхуванням працівників митних органів.

Страхова сума підлягає виплаті спадкоаємцям загиблого (померлого) на підставі підпункту "а" пункту 7 Порядку та умов державного обов'язкового особистого страхування працівників митних органів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1992 р. N 487.

Довідка видана для подання нотаріальній конторі.

М. П.
(митного органу)  
Керівник митного органу
 

 
_____________________
(підпис) 


Штамп
(митного органу)




 


Додаток N 2
до Порядку та умов державного
обов'язкового особистого
страхування працівників митних
органів, затверджених постановою
Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 1992 р. N 487 







 

Начальнику відділення
Національної акціонерної
страхової компанії "Оранта"
___________________(району, міста)
від ____________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
________________________________
(місце проживання) 

Заява
на виплату страхової суми

Прошу Вас виплатити мені страхову суму у зв'язку з тим, що_________________________________________

___________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

(вказується страхова подія)

Раніше одержував (не одержував) страхову суму___________________________________________________

(непотрібне закреслити) (розмір страхової суми) 

у зв'язку з цією подією.

До заяви додаю такі документи:

1.

2.

3.

4.

"_____" _________________ 19 ____ р. Підпис заявника_____________________ 

___________________________________________________________________________________________

Відмітка митного органу:


 
________________________________________
(прізвище, ім"я, по батькові) 











 
працював з "____"_________ 19__р. по
"____" _____________19 __р. у митному
органі на посаді ___________________
(вказується посада, займана на день
страхової події)
Місячне грошове утримання застрахова-
ного на день страхової події становило
________________________ карбованців.
Страхова подія сталася при виконанні
або у зв'язку з виконанням службових
обов'язків. 

М.П.
(митного органу)
 
Керівник митного органу
_______________________
(підпис)