Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 19029/723 від 26.04.93
м.Київ

(Лист відмінено згідно Постанови Нацбанку
N 119 від 26.03.
98)

Про порядок надання послуг з оплатою в
іноземній валюті

(На доповнення див. Лист Нацбанку N 19010/1487
від 22.07.93
)

(На часткову втрату чинності Листа
додатково див. Роз'яснення Нацбанку
N 260 від 08.06.
95)

У зв'язку з виходом Декретів Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" ( 15-93 ), "Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті" ( 17-93 ) Національний банк України встановлює такий порядок надання послуг з оплатою в іноземній валюті та території України.

Використання іноземної валюти як засобу платежу на території України (1 група валют за класифікатором згідно з листом Національного банку України N 19029/380 від 14.03.93) дозволяється без індивідуальної ліцензії Національного банку України:

1) юридичним особам-резидентам (готелям, туристичним, страховим, юридичним, транспортним організаціям, організаціям зв'язку і телекомунікацій та іншим організаціям) для проведення розрахунків з нерезидентами на території України (крім резидентів країн колишнього СРСР за винятком Естонії).

Прийом валюти готівкою реєструється в бухгалтерському журналі обліку суворої звітності, в якому вказується прізвище та паспортні дані фізичної особи-нерезидента, що одержала послуги за валюту. Послуги за готівкову іноземну валюту юридичним особам-нерезидентам (включаючи послуги туристичним групам) можуть здійснюватись тільки за наявністю договору на ці цілі.

Розрахунки з готелями за проживання нерезидентів, що прибули на запрошення юридичних осіб-резидентів, які взяли на себе обов'язки забезпечення розрахунків за їх проживання, здійснюються українськими організаціями в національний валюті. Також у національній валюті проводяться розрахунки за реєстрацію юридичними фірмами спільних піприємств з участю українських фізичних і юридичних осіб;

2) Держкомкордону України для проведення платежів за надані послуги нерезидентам з оплатою в іноземній валюті (відкриття візи на в'їзд);

3) юридичним особам-резидентам для проведення платежів у вільно конвертованій валюті за розрахунками з юридичними і фізичними особами-резидентами за туристичні путівки, залізничні, авіа- та інші квитки, страхові поліси на обслуговування за кордоном, у разі якщо українська організація виступає в ролі посередника при розрахунках з інофірмами за договорами за послуги на території зарубіжної країни. При цьому в обслуговуючий посередника банк надається копія договору- посередництва.

Стягнення комісійних за послуги в іноземній валюті між резидентами України заборонено.

Валютні надходження посереднику від резидентів для розрахунків з іноземними фірмами зараховуються на окремий валютний субрахунок (071), з якого перераховуються за кордон.

Транспортні організації-резиденти, які надають послуги резидентам (фізичним і юридичним особам) по перевезенню пасажирів і вантажів за межами України (враховуючи країни рублевої зони) з оплатою в іноземній валюті, а також організації зв'язку і телекомунікацій, резиденти, які надають послуги за кордоном юридичним особам-резидентам, повинні одержати індивідуальну ліцензію Національного банку України.

Розрахунки за послуги, які надані в Україні нерезидентами з країн рублевої зони, чи за перевезення пасажирів і вантажів на території цих країн здійснюються у вільно конвертованій валюті, якщо інше не передбачено міжурядовими двосторонніми угодами.

Оплата вищеназваних послуг в іноземній валюті між резидентами України, в сумі, яка перевищує 100 доларів США, чи еквівалент у іншій вільно конвертованій валюті, проводиться в безготівковому порядку через уповноважені банки. Уповноважені банки за здійснення платежу можуть брати комісійні в національній валюті.

Голова Правління В.А.ЮЩЕНКО