Документ втратив чиннiсть!

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 14.03.93 р.,N 19029/381
м.Київ

(Порядок втратив чинність на підставі
Постанови Національного банку України
N 283 від 12.07.2
0
00)

Порядок переміщення валюти через митний кордон України

(Із змінами, внесеними листами Національного банку України
N 169 від 21.07.94 р.,
N 19029/1350 від 15.08.95 р.,
N 296 від 29.09.95 р.,
Постановою Правління НБУ
N 245 від 23.09.96 р
.,
реєстр. N 387 від 23.07.96 р.,
N 151 від 16.04.98 р., зареєстр. в Міністерстві юстиц
ії
України за N 249/2689 від 21.04.98 р.)

1. Основні поняття і терміни

В цьому Порядку нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

1.1. "Валюта України" - грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет і в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти на рахунках, у внесках в банківських та інших кредитно-фінансових установах на території України; платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, бони, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, ощадні книжки, інші фінансові та банківські документи), виражені у валюті України.

1.2. "Іноземна валюта" - іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти у грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших кредитно-фінансових установ за межами України; платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, інші фінансові та банківські документи), виражені в іноземній валюті або монетарних металах; монетарні метали золото і метали ірідієво-платинової групи в будь-якому вигляді та стані, за винятком ювелірних, промислових і побутових виробів з цих металів і брухту цих металів.

1.3. "Резиденти" - фізичні особи (громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, що тимчасово перебувають за кордоном; юридичні особи, суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи (філії, представництва тощо), з місцезнаходженням на території України, які здійснюють свою діяльність на підставі законів України; дипломатичні, консульські, торговельні та інші офіційні представництва України за кордоном, які користуються імунітетом і дипломатичними привілеями, а також філії та представництва підприємств і організацій України за кордоном, що не здійснюють підприємницької діяльності.

1.4. "Нерезиденти" - фізичні особи (іноземні громадяни, громадяни України, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі ті, що тимчасово перебувають на території України; юридичні особи, суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи (філії, представництва тощо), з місцем знаходження за межами України, які створені й діють відповідно до законодавства іноземної держави, у тому числі юридичні особи та інші суб'єкти підприємницької діяльності з участю юридичних осіб та інших суб'єктів підприємницької діяльності України; розташовані на території України іноземні дипломатичні, консульські, торговельні та інші офіційні представництва, міжнародні організації та їх філії, що користуються імунітетом і дипломатичними привілеями, а також представництва інших організацій і фірм, які не здійснюють підприємницької діяльності на підставі законів України.

1.5. Уповноважений банк - це зареєстрований на території України комерційний банк, який має генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення операцій з валютними цінностями, та його управління, дирекції, філії, яким передано право на здійснення операцій з валютними цінностями (згідно з наданою банку ліцензією), що підтверджено дозволом регіональних управлінь Національного банку України.

(Пунктом 1.5 доповнено Постановою Правління НБУ N 245 від 23.07.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

2. Порядок переміщення валюти України і валютних коштів

2.1. Вивезення *

2.1.1. Дозволяється вивозити з правом використання за кордоном національну валюту готівкою, зареєстровану в митній декларації, громадянам-резидентам в сумі 10 мінімумів , що не оподатковуються, на одну особу незалежно від віку, а громадянам-нерезидентам, які тимчасово проживають в Україні, в сумі 5 мінімумів, що не оподатковуються.

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 19029/1350 від 15.08.95 р.)

2.1.2. (Втратив чинність листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

2.1.3. Громадянам-резидентам, які виїжджають за кордон, дозволяється вивозити облігації, вкладні книжки банків, чеки, акції банків, підприємств і організацій, деноміновані в українській валюті і виписані на ім'я особи, яка виїжджає за кордон, а також білетів українських лотарей, деномінованих в українській валюті.

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

2.1.4. Забороняється вивезення за кордон облігацій державних займів.

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

2.1.5. Вивезення з України ювілейних і пам'ятних монет України, що є валютними цінностями, фізичними особами - резидентами та фізичними особами нерезидентами, які прямують через державний кордон України, дозволяється: із недорогоцінних металів, номінал яких виражено в гривнях і українських карбованцях - без обмежень; із золота та срібла у кількості не більше 50 монет кожного найменування (незалежно від проби та ваги) на одну особу - без подання зобов'язання про зворотне ввезення та індивідуальної ліцензії Національного банку України, а у більшій кількості - лише за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України.

(В редакції Постанови Правління НБУ N 151 від 16.04.98 р., зареєстр. в Міністерстві юстиції України за N 249/2689 від 21.04.98 р.)

2.1.6. Громадянам-резидентам, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, вивезення валюти України, рублів забороняється (за винятком виїзду в країни, в яких рубль використовується в якості законного платіжного засобу).

2.1.7. (Втратив чинність листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

2.1.8. Вивезення валюти України та рублів в інших випадках забороняється.

Ввезення

2.1.9. Громадянам-резидентам і нерезидентам дозволяється ввозити в Україну вивезену раніше українську національну валюту готівкою в сумі до 2 млн.крб. за наявністю митної декларації.

Національна валюта, сума якої перевищує вказані норми, може бути ввезена тільки в касах транспортних засобів (пароплавів,поїздів,літаків), які належать резидентам України і здійснюють торгівлю в кафе, ресторанах, барах, буфетах за межами України на українські карбованці або за ліцензією Національного банку України.

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 169 від 21.07.94 р. і Постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

2.1.10. (Втратив чинність листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

2.1.11. Ввезення валюти України, рублів в інших випадках забороняється.

3. Порядок переміщення іноземної валюти і валютних коштів

3.1. Вивезення

3.1.1. Громадянам-резидентам і нерезидентам дозволяється вивезення за кордон іноземної валюти готівкою і чеками, платіжних документів та іншіх цінних паперів в тому разі:

- якщо ця валюта була ввезена із-за кордону і зареєстрована в митній декларації за винятком витраченої;

- якщо іноземна валюта була отримана в Національному банку України та його підрозділах або в уповноважених банках. Підставою для пропуску за кордон іноземної валюти є дозвіл за формами NN 01, 02 на вивезення іноземної валюти, що додаються.

Вивезення валюти в зазначених вище випадках допускається тільки тією особою, прізвище якої вказано в документах за винятком п.3.1.9;

- якщо фізичними особами-резидентами і нерезидентами вивозиться іноземна валюта в сумі до 1000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, включаючи російські рублі, перерахованій по курсу Національного банку України) на одну особу незалежно від віку.

Громадяни-нерезиденти, які виїжджають за кордон і вивозять вкладні книжки, облігації, акції банків, підприємств і організацій зарубіжних країн, повинні мати митну декларацію на їх ввезення, чи нотаріально завірене доручення від іншого нерезидента, який ввіз їх в Україну з додержанням митних правил на вивезення.

У разі перетинання митного кордону України громадяни-резиденти і нерезиденти (включаючи прямуючих транзитом) зобов'язані задекларувати в митній декларації іноземну валюту, незалежно від суми, чеки, вкладні книжки, платіжні документи та інші цінні папери.

(Із змінами, внесеними листами НБУ N 169 від 21.07.94 р., N 19029/1350 від 15.08.95 р., N 296 від 29.09.95 р., абзац третій - в редакції Постанови Правління НБУ від 23.09.96 р. N 245, реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

3.1.2. Громадяни-резиденти, які виїжджають за кордон з метою туризму або у приватних справах, можуть вивозити іноземну валюту готівкою, зняту з валютного рахунку, на підставі дозволу на вивезення іноземної валюти за формою N 01 в сумі, що не перевищує 4000 доларів США, а також дорожні чеки й інші платіжні документи в сумі, що не перевищує 5000 доларів США, у тому числі дорожні чеки в сумі, що не перевищує 1000 доларів США без дозволу за формою N 01 на вивезення іноземної валюти (або еквіваленти цих сум в іншій іноземній валюті). Громадяни-нерезиденти, які виїжджають з України, можуть вивозити іноземну валюту готівкою, зняту з валютного рахунку, на підставі дозволу за формою N 01 на вивезення іноземної валюти в сумі, що не перевищує 1000 доларів США, а також дорожні чеки й інші платіжні документи в сумі, що не перевищує 5000 доларів США (або еквіваленти цих сум в іншій іноземній валюті). Громадянам-резидентам, які виїжджають за кордон на запрошення, лікування чи навчання за наявністю візи, уповноважений банк надає дозвіл за формою N 01 на вивезення купленої в цьому банку іноземної валюти в сумі не більше 1000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті).

(В редакції Постанови Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

3.1.3. Громадяни-резиденти і нерезиденти, які виїжджають тимчасово за кордон у службових справах сроком до 30 днів, можуть вивозити іноземну валюту в сумі до 300 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті по курсу, встановленому Національним банком України) на добу, але загальна сума не може перевищувати еквівалент 9000 доларів США. Також дозволяється вивозити іноземну валюту на транспортні витрати в сумі до 1000 доларів США, крім установлених норм на проживання і добових. Уповноважений банк надає дозвіл на вивезення іноземної валюти, від'їжджаючим у відрядження, в сумі відповідно до розрахунку підприємства чи організації за формою 01 (додаток 1).

Транспортним службовцям, які прямують за кордон, дозволяється вивозити іноземну валюту тільки в сумі, що вказана в валютній книжці.

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

3.1.4. При виїзді делегації за кордон дозволяється вивезення іноземної валюти по одному дозволу уповноваженого банку при наявності копії наказу про склад делегації та посвідчення на відрядження. Така валюта випускається за кордон тільки особам, які фактично перетинають митний кордон і їх прізвища вказані в копії наказу.

3.1.5. Громадяни-резиденти України, які виїжджають з України за кордон на постійне місце проживання, можуть вивозити іноземну валюту готівкою або чеками на підставі дозволу за формою N 01 на вивезення іноземної валюти в розмірі до 4000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті).

(В редакції Постанови Правління НБУ N 245 від 21.07.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

3.1.6. Положення пп.3.1.2.-3.1.5. цього Порядку поширюються також на громадян-резидентів країн колишнього СРСР, які перетинають митний кордон України, і валюта яких не була оформлена митними органами зазначених країн або митними органами України при ввезенні її в Україну.

3.1.7. Юридичним особам-резидентам (пароплавствам, авіакомпаніям, зональним управлінням авіаліній, туристичним організаціям та іншим), що мають власні літаки, пароплави чи їх орендують для виконання рейсів за кордон України, дозволяється надавати право вивозити командиру літака чи касиру (в судових касах) іноземну валюту в сумі до 5000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті по курсу, встановленому Національним банком України) для оплати експлуатаційних потреб за кордоном.

На вивезення валюти на підзвітну особу видається доручення організації. Уповноважений банк надає дозвіл на вивезення валюти з України за формою 02 (додаток 2). Валюта підлягає обов'язковому декларуванню. При виконанні рейсів до країн рублевої зони дозволяється вивозити російську валюту в сумі еквівалентій 5000 доларів США (по курсу, встановленому Національним банком України) за наявністю дозволу уповноваженого банку на вивезення валюти з обов'язковим декларуванням.

Юридичним особам резидентам, які мають автотранспортні засоби чи їх орендують і займаються перевезенням вантажів та пасажирів за межі України, дозволяється вивозити до 1000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій валюті по курсу, встановленому Національним банком України) для оплати експлуатаційних потреб за кордоном. Уповноважений банк надає дозвіл на вивезення валюти з України. Валюта підлягає обов'язковому декларуванню.

При виконанні рейсів до країн рублевої зони дозволяється вивозити російську валюту в сумі еквівалентій 1000 доларів США (по курсу встановленому Національним банком України) за наявністю дозволу уповноваженого банку на вивіз валюти з обов'язковим декларуванням.

Після повернення в Україну підзвітна особа в п'ятиденний строк подає звіт керівнику підприємства чи організації про витрати за кордоном з доданням документів, що підтверджують це.

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

3.1.8. При наявності міжбанківських угод з країнами колишнього СРСР, громадяни цих країн, які прямують через Україну транзитом, можуть вивозити як іноземну валюту, так і свою національну валюту в розмірах, що встановлюються їх національним законодавством.

3.1.9. Передача іноземної валюти при вивезені громадянами-резидентами дозволяється тільки подружжю (при наявності нотаріально засвідченного доручення) і тільки на підставі документів на цю валюту, виданих митними органами при ввезенні.

3.1.10. Громадянам-резидентам і нерезидентам, які виїжджають за кордон, вивезення іноземної валюти(чеків) в сумі, яка перевищує встановлені норми, дозволяється при наявності митної декларації на її ввезення, а також дозволу уповноваженого банку чи ліцензії Національного банку України. Строк дії дозволу за формами NN 01, 02 на вивезення іноземної валюти готівкою та чеками для фізичних осіб (форма N 01) - 1 рік, для юридичних осіб (форма N 02) - 1 місяць.

(Із змінами, внесеними Постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

Форми дозволу на вивезення іноземної валюти і довідки про обмін іноземної валюти на українські карбованці, які надаються уповноваженими банками і обласними управліннями Національного банку України і Республіканським банком Криму, реєструються в книзі обліку і підлягає суворій звітності.

Іноземна валюта в сумі, яка перевищує встановлені уповноваженим банкам норми (п.3.1.2., п.3.1.3., п.3.1.7.), може бути вивезена тільки за ліцензією Національного банку України (додаток 3).

(Із змінами, внесеними Постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

Національний банк України дозволяє керівникам регіональних управлінь Національного банку України надавати ліцензію на вивезення іноземної валюти готівкою в сумі до 25000 доларів США (або еквівалент в іншій іноземній валюті по курсу, встановленому Національним банком України).

(Із змінами, внесеними Постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

Видача дозволу на вивезення іноземної валюти за формою 01, доведеною листом Національного банку України N19029/421 від 17.03.93, після 31 вересня 1994 року уповноваженими банками припиняється. Фізичним і юридичним особам, які одержали довідки на вивезення іноземної валюти до 1 жовтня 1994 року, дозволяється вивезення валюти за довідками старого зразка.

(Пунктом 3.1.10 доповнено листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

3.1.11. Видача довідок про обмін іноземної валюти на українські карбованці (форма N377) з відміткою у митній декларації резидентам і нерезидентам, які дають право на вивезення товару з України без сплати мита фізичними особами, здійснюється тільки банками і їх філіями.

(Пунктом 3.1.11 доповнено листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

3.1.12. Забороняється вкладання в почтові відправлення іноземної валюти готівкою, акцій та інших платіжних документів в іноземній валюті , крім уповноважених банків і фінансово-кредитних установ, які мають ліцензію Національного банку України на здійснення операцій з валютними цінностям.

(Пунктом 3.1.12 доповнено листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

Ввезення

3.1.13. Ввезена іноземна валюта в сумі 400 дол. США і більше або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, перерахованої по курсу, встановленому Національним банком України, має бути заявлена в митній декларації або валютній книжці.

Митна декларація, в якій заявлена іноземна валюта (незалежно від суми), засвідчується особистою печаткою інспектора митниці і видається на руки власнику (громадянам-резидентам України видається копія митної декларації).

Ця декларація служить підставою для вивезення зареєстрованої іноземної валюти за кордон протягом одного року.*

3.1.14. Іноземна валюта, що ввозиться в Україну громадянами-резидентами з-за кордону, пропускається в сумі до 10000 дол. США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, перерахованої по курсу, встановленому Національним банком України без документів, що засвідчують джерела походження валюти.

3.1.15. При ввезені валюти в сумі, що перевищує 10000 дол. США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті,

* Термін дії в'їзної митної декларації може бути продовжений

тільки у виняткових випадках за особливим дозволом ДМК

України.

перерахованої по курсу, встановленому Національним банком України, враховуючи платіжні документи в іноземній валюті і подорожні чеки, громадяни-резиденти мають подати митниці документ про джерела походження валюти (лишається в митниці) і заяву на ввезення валюти готівкою з поясненням причин і джерел її походження. В заяві вказується прізвище, паспортні дані і адреса громадянина, а також назва підприємства і його адреса, якщо валюта ввозиться для юридичної особи - резидента за його дорученням. На дорученні інспектором митниці робиться відмітка про ввезення валюти і засвідчується особистою печаткою (доручення залишається в митниці). Копія заяви та доручення надсилається обласній податковій інспекції за місцем проживання для контролю за додержанням чинного законодавства. У разі, якщо валютні кошти ввозяться для юридичних осіб-резидентів за їх дорученням, митні органи також інформують обласне управління Національного банку України.

3.1.16. При ввезенні валюти готівкою на суму до 50000 дол. США чи еквівалент в іншій валюті громадянам України митницею видається квитанція суворої звітності на ввезену валюту. Якщо валюта ввозиться для юридичних осіб-резидентів, квитанція суворої звітності не надається.

3.1.17. Надходження валютних коштів в сумі, яка перевищує 50000 дол. США, чи еквівалент у іншій валюті, має здійснюватись в безготівковому порядку або за допомогою платіжних документів в іноземній валюті. На ввезення валюти готівкою у сумі, яка перевищує 50000 дол. США, потрібне спеціальний дозвіл Національного банку України.

3.1.18. При ввезенні громадянами-нерезидентами, які прямують в Україну, валюти в сумі, що перевищує 10000 дол. США, чи еквівалент у іншій валюті, митниці подається заява на ввезення готівкою з поясненням мети, для якої призначені валютні кошти.

3.1.19. При порушенні встановлених норм ввезення іноземної валюти громадянами-резидентами і відсутності документів про джерела походження валюти, пропускається валюта в сумі, еквівалентній 10000 дол. США, а різниця приймається митницею на зберігання. У разі, якщо протягом трьох років громадянин-резидент не подасть митниці документів про джерела походження іноземної валюти, вказана валюта надходить в прибуток держави.

3.2. Враховуючи зміни норм переміщення фізичними особами-резидентами і нерезидентами валюти Російської Федерації через митний кордон Росії, фізичним особам-резидентам і нерезидентам дозволяється вивозити з України в країни ближнього зарубіжжя іноземну валюту:

- якщо іноземна валюта була куплена чи знята з валютного рахунку в уповноваженому банку фізичною особою-резидентом, що виїжджає в приватних справах, в сумі до 2000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, включаючи російські рублі) за наявністю дозвілу уповноваженого банку за формою 01 (лист Національного банку України від 21.07.95 N169). Уповноважений банк надає фізичній особі-резиденту, що купує російські рублі, дозвіл за формою 01 на їх вивезення в сумі еквівалентій 2000 доларам США, перерахованій по курсу Національного банку України.

- якщо сума іноземної валюти перевищує встановлені уповноваженим банкам норми надання дозволів за формою 01, вона може бути вивезена за ліцензією Національного банку України, але сума російських рублів не може перевищувати еквівалент суми 6000 доларів США, перерахованої по курсу Національного банку України).

(Із змінами, внесеними постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

3.2. Враховуючи зміни норм переміщення фізичними особами-резидентами і нерезидентами валюти Російської Федерації через митний кордон Росії:

Фізичним особам-резидентам і нерезидентам дозволяється вивозити з України в країни ближнього зарубіжжя іноземну валюту:

- якщо ця валюта була ввезена із-за кордону і зареєстрована в митній декларації за винятком витраченої;

- якщо фізичними особами-резидентами і нерезидентами вивозиться іноземна валюта в сумі до 1000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, включаючи російські рублі, перерахованій по курсу Національного банку України) на одну особу незалежно від віку;

- якщо іноземна валюта була куплена чи знята з валютного рахунку в уповноваженому банку фізичною особою-резидентом, що виїжджає в приватних справах, в сумі до 2000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті, включаючи російські рублі) за наявністю дозвілу уповноваженого банку за формою 01 (лист Національного банку України від 21.07.95 N169). Уповноважений банк надає фізичній особі-резиденту, що купує російські рублі, дозвіл за формою 01 на їх вивезення в сумі еквівалентій 2000 доларам США, перерахованій по курсу Національного банку України.

- якщо сума іноземної валюти перевищує встановлені уповноваженим банкам норми надання дозволів за формою 01, вона може бути вивезена за ліцензією Національного банку України, але сума російських рублів не може перевищувати еквівалент суми 6000 доларів США, перерахованої по курсу Національного банку України).

(Із змінами, внесеними постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

- якщо загальна сума іноземної валюти, включаючи транспортні витрати, яка вивозиться громадянами-резидентами і нерезидентами, виїжджаючими у відрядження, не перевищує 10000 доларів США (або еквівалент цїєї суми в іншій вільно конвертованій валюті по курсу Національного банку України). Громадяни, що виїжджають у відрядження в Російську Федерацію, можуть вивозити російську валюту в сумі, яка не перевищує 27,5 млн.рублів. Уповноважений банк України надає дозвіл за формою 01 (лист Національного банку України від 21.07.95 N169) на вивезення іноземної валюти, відповідно до розрахунку підприємства чи організації.

Військовослужбовцям російських військ, які дислокуються на території країн близького зарубіжжя і прибувають на територію Російської Федерації, а також звільненим у запас з лав російських війск дозволяється вивозити через кордон України російську валюту в сумах, що вказані в довідках польових установ банків Росії або військових частин.

Громадянам країн близького зарубіжжя, що прибувають на територію Російської Федерації на постійне місце проживання дозволяється ввозити російську валюту через митний кордон України в сумах, що підтверджені документами про джерела їх походження, які завірені консульською службою Міністерства іноземних справ Росії в країнах близького зарубіжжя.

(Пунктом 3.2. доповнено листом N 296 від 29.09.95 р.)

(Із змінами, внесеними листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

Додаток 1


_________________________________
_________________________________
/ назва банку /
_________________________________
_________________________________
юридична адреса
N телефону, N факсу
N ліцензії, виданої НБУ 
форма 01
дійсний протягом року
без права передачі





 

Дозвіл N

Виданий громадянину /ці/________________________________________________________________________________________________

/прізвище, ім'я, по батькові /

на вивезення за кордон іноземної валюти:

готівкою________________________________________________________________________________________________________________

/повна назва іноземної валюти, сума цифрами і прописом/

в чеках________________________________________________________________________________________________________________

/повна назва іноземної валюти, сума цифрами і прописом/

Валюта, знята з валютного рахунку фізичної особи ___________________________________________________________________________

/тип рахунку А,Б /

Валюта,куплена в банку фізичною особою за наявностістю гостьової візи, виклику на навчання, лікування ____________________________

Валюта, знята з валютного рахунку юридичної особи на відрядження ___________________________________________________________

/назва організації, підприємства/

непотрібне викреслити

Цей дозвіл підлягає здачі прикордонній митниці

Дата "____ " ___________199_ р

МП

Підпис керівника банку

(Додатком доповнено листом НБУ N 169 від 21.07.94 р.)

Додаток 2


_________________________________
_________________________________
/ назва банку /
_________________________________
_________________________________
юридична адреса
N телефону, N факсу
N ліцензії, виданої НБУ 
форма 02
дійсний протягом місяця
без права передачі





 

Дозвіл N

Виданий громадянину /ці/_________________________________________________________________________________________________

/прізвище, ім'я, по батькові /

на вивезення за кордон іноземної валюти:

готівкою_______________________________________________________________________________________________________________

/повна назва іноземної валюти, сума цифрами і прописом/

інше __________________________________________________________________________________________________________________

/повна назва іноземної валюти, сума цифрами і прописом/

Валюта, знята з валютного рахунку юридичної особи на сплату ексрлуатаційних потреб

______________________________________________________________________________________________________________________

/назва організації, підприємства/

непотрібне викреслити

Цей дозвіл підлягає здачі прикордонній митниці

Дата "___ " ___________199_ р

МП

Підпис керівника банку

(Додатком доповнено листом НБУ N 169 від 21.07.94 р., зміни внесено Постановою Правління НБУ N 245 від 23.09.96 р., реєстр. N 387 від 23.07.96 р.)

Додаток 3

форма 03

Дата видачі дозволу

Ліцензія N
на вивезення іноземної валюти

___________________________________________________________________________________обласне управління Національного банку

України, Республіканський банк Криму дозволяє_____________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я, по батькові)

паспорт N _______________ , виданий _____________________________________________________________________________________

вивезти готівкою (чеками)________________________________________________________________________________________________

( повна назва іноземної валюти )

______________________________________________________________________________________________________________________

( сума цифрами і прописом )

Дозвіл дійсний на період до ______________________________________________________________________________________________

Цей дозвіл підлягає здачі прикордонній митниці

Підпис керівника банку

МП

Дозвіл надається на фірменному бланку.

4. Громадянам-резидентам і нерезидентам, які постійно проживають в Україні (мають вид на проживання) і виїжджають за кордон за запрошенням, на лікування чи навчання при наявності візи, уповноважений банк надає дозвіл на вивезення купленої валюти (форма 01) в сумі не більше 1000 доларів США (або еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій валюті).