КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 15 лютого 1999 р. N 193
Київ

Про внесення змін і доповнень до Єдиних правил ремонту і
утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів,
правил користування ними та охорони

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. N 198 (ЗП України, 1994 р., N 7, ст. 182; 1995 р., N 5, ст. 133), такі зміни:

1. В абзаці другому пункту 27 цифру "8" замінити цифрами "10", а слова і цифру "магістральних вулиць і доріг і 5 метрів від вулиць і доріг місцевого значення" замінити словами "доріг і вулиць".

2. Абзац другий пункту 30 викласти в такій редакції:

"Забороняється розміщувати рекламоносії:

на відстані менш як 10 метрів від проїзної частини, на мостах, естакадах, шляхопроводах, дорожніх знаках і світлофорах, дорожніх огорожах, деревах тощо, а також методом фарбування, наклеювання на поверхнях елементів вуличного обладнання, будівель і споруд, якщо інше не передбачено угодою з їх власниками;

поза населеними пунктами на відстані менш як 2500 метрів один від одного, а в населених пунктах - 350 метрів;

на аварійне небезпечних ділянках доріг, у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод та на підходах до них поза населеними пунктами - на відстані не менш як 2500 метрів, а в населених пунктах - 350 метрів в обидва боки від межі цієї ділянки (місця);

у період з 1 жовтня до 31 березня - на ділянках доріг і вулиць з повздовжнім ухилом понад 4,5 відсотка або радіусом кривої в плані менш як 2000 метрів;

на дорогах і вулицях - розміром понад 20 квадратних метрів".

3. Доповнити пункт 30 абзацами такого змісту:

"Рекламоносії, розміщені з порушенням вимог цих Єдиних правил, підлягають демонтажу (ліквідації) власниками або уповноваженими органами, організаціями, які проводять ремонт і здійснюють утримання дорожніх об'єктів, або державтоінспекцією.

Світлове оформлення рекламоносія не повинне перевищувати середньої освітленості проїзної частини протяжністю 500 метрів в обидва боки від місця встановлення рекламоносія, яка не повинна становити більш як 20 люксів.

У разі розміщення рекламоносіїв на відстані менш як 14 метрів від краю проїзної частини дороги I категорії та менш як 11,25 метра - доріг II-V категорії і вулиць власник або уповноважений орган, організація, які проводять ремонт і здійснюють утримання доріг, вулиць, встановлюють біля рекламоносіїв бар'єрне транспортне огородження протяжністю не менш як 20 метрів.

Інформаційно-сервісні, інформаційно-вказівні або інші рекламні дорожні знаки, а також написи (символи, логотипи тощо) на них, не передбачені стандартами і технічними умовами, на дорогах, вулицях встановлюються з дозволу Управління державтоінспекції МВС.

Елементи рекламної конструкції, встановленої з боку від дороги, вулиці повинні мати нанесену світлоповертаючими матеріалами вертикальну дорожню розмітку заввишки до 2 метрів від поверхні землі.

Розміщення рекламоносіїв у межах охоронних зон пам'яток історії та культури, об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади".

4. В абзаці третьому пункту 35 слова "в межах охоронних зон пам'яток архітектури, історії та культури" виключити.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО