Документ втратив чиннiсть!

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 4 липня 1992 р. N 368
м. Київ

(Постанову відмінено згідно зпостановою КМУ
N 243 від 02.03.19
98)

(П.1 і П.3 відмінені згідно з постановою КМУ
N 660 від 17.08.19
95)

Питання державного іноваційного фонду

Відповідно до Закону України "Про основи державної політики в сфері науки і науково-технічної діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про Державний іноваційний фонд, що додається.

2. Установити граничну чисельність працівників апарату Державного іноваційного фонду у кількості 28 одиниць з утриманням їх за рахунок коштів, що надходять до цього Фонду.

3. Установити для працівників Державного іноваційного фонду умови оплати праці, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 1992 р. N 10 для працівників комітетів при Кабінеті Міністрів України.

4. Міністерству фінансів і Міністерству економіки України щорічно передбачати у проектах державного бюджету та показників економічного і соціального розвитку України асигнування для Державного іноваційного фонду.

5. Державному іноваційному фонду разом з Міністерством економіки і Міністерством державних ресурсів України протягом місяця узгодити порядок визначення і використання резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів, що виділяються державою на потреби розвитку науки і техніки.

6. Міністерству державних ресурсів України виділити обладнання, транспорт і засоби зв'язку для забезпечення діяльності Державного іноваційного фонду.

Міністерству зв'язку України забезпечити Державний іноваційний фонд за його заявкою сучасними засобами зв'язку, телефонним міжміським і міжнародним зв'язком.

7. Київській міській державній адміністрації вирішити питання про виділення Державному іноваційному фонду приміщення загальною площею 180 кв. метрів.

8. Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям надати допомогу в становленні й діяльності регіональних відділень Державного іноваційного фонду.

Прем'єр-міністр України В. ФОКІН

Міністр Кабінету Міністрів України В. ПЄХОТА

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 липня 1992 р. N 368

Положення
про Державний іноваційний фонд

1. Державний іноваційний фонд (Держінофонд) створений відповідно до Закону України "Про основи державної політики в сфері науки і науково-технічної діяльності" постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1992 р. N 77 для фінансування та матеріально-технічної підтримки заходів щодо забезпечення розвитку і використання досягнень науки і техніки.

2. Держінофонд у своїй діяльності керується законами України та іншими рішеннями Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

3. Головними завданнями Держінофонду є:

- фінансова і матеріально-технічна підтримка регіональних науково-технічних програм, іноваційної діяльності підприємств та організацій, впровадження у виробництво завершених науково-дослідних розробок та створених "ноу-хау", розширення масштабів використання сучасних технологій, освоєння конкурентоспроможної продукції;

- контроль за цільовим використанням коштів спеціального фонду позабюджетних коштів, утвореного в міністерствах, відомствах, концернах, корпораціях та інших формуваннях;

- надання лізингових та інжинірингових послуг, науково-експертної та правової допомоги підприємствам і організаціям у сфері науково-технічної діяльності;

- проведення незалежної експертизи, конкурсів науково-технічних проектів, розробок та ідей;

- пропаганда науково-технічних досягнень, здійснення рекламної і видавничої діяльності, формування інформаційних банків перспективних розробок, рішень та винаходів;

- організація діяльності регіональних відділень Держінофонду.

4. Держінофонд має фінансові кошти та матеріально-технічні ресурси.

Фінансові кошти Держінофонду формуються за рахунок:

- частини щорічних цільових асигнувань, що виділяються в державному бюджеті на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт;

- відрахувань підприємств і організацій у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1992 р. 77, з віднесенням їх на собівартість продукції.

Порядок перерахування коштів Держінофонду визначається Міністерством фінансів України;

- добровільних внесків юридичних осіб і громадян;

- власної фінансово-господарської діяльності;

- інших надходжень.

Кошти Держінофонду, не використані у поточному році, вилученню не підлягають.

Матеріально-технічні ресурси Держінофонду створюються за рахунок 10 процентів обсягу ресурсів, що виділяються Урядом на потреби розвитку науки і техніки, надходжень від суб'єктів іноваційної діяльності та інших джерел.

5. З метою контролю за цільовим використанням коштів Держінофонду створюється спостережна рада, до складу якої входять керівні працівники Колегії з питань науково-технічної політики Державної думи, Мінфіну, Міндержресурсів, ДКНТ України. Склад ради затверджується Віце-прем'єр-міністром України.

6. Держінофонд очолює голова, який призначається Кабінетом Міністрів України.

7. Гранична чисельність і умови оплати праці працівників апарату Держінофонду затверджуються Кабінетом Міністрів України, а структура апарату і кошторис витрат на його утримання - головою Держінофонду.

Положення про регіональні відділення Держінофонду затверджуються Держінофондом за погодженням з місцевими адміністраціями.

8. Держінофонд є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.