Важливi питання  
03.07.2018 №4 

Подача заяви про прийняття спадщини. Куди звертатись?!

У випадку, якщо особа (громадянин) на день смерті була зареєстрована в Києві, то і спадщина оформляється нотаріусом в Києві, ПРИВАТНИМ або ДЕРЖАВНИМ. Спадкоємці мають право самостійно обрати нотаріуса до оформлення. Всі нотаріуси, приватні і державні, оформляють документи відповідно до одного законодавства. Всі оформлені документи мають повну юридичну силу.

Радимо відштовхуватись при виборі на завантаженість нотаріальних контор (наявність черг / неможливість запису на зручний час / ціни і т.д.).

Після того як Ви звернетеся до нотаріуса і домовитеся про умови ведення спадкової справи і надасте відповідні документи, нотаріус заводить спадкову справу і реєструє її в реєстрі. Про це вам видається витяг з Реєстру.

Звертаємо увагу! Якщо Ви почнете оформлення у нотаріуса, то у подальшому все спадкове майно оформлятиметься усіма спадкоємцями у цього, обраного Вами нотаріуса. Наприклад, НЕ може один спадкоємець завести спадкову справу в одного нотаріуса, а другий спадкоємець - в іншого. Також неможливо "перенести" оформлення від одного нотаріуса до іншого після початку оформлення.

Раніше оформлення спадщини було можливо тільки в державній нотаріальній конторі, тепер оформляти спадщину можливо і у приватного нотаріуса. Державні контори зазвичай більш завантажені, можуть бути проблеми з чергами, буває складно потрапити до загальнодержавного нотаріуса в зручний час. До приватного нотаріуса потрапити на прийом простіше - зазвичай достатньо зателефонувати і записатися на зручний час в межах графіка роботи.

Вартість послуг з оформлення між нотаріусами може відрізнятися, тому краще орієнтовну вартість уточнити до початку оформлення, на попередній консультації в офісі нотаріуса.

__________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 червня 2018 року (Оподаткування спадщини)

15 лютого 2018 року (Оформлення спадщини/нерухомості у 2018-му з урахуванням нововведень)

18 вересня 2017 року (Верховний Суд України щодо поважних причинин пропуску строку прийняття спадщини)

07 вересня 2017 року (Порядок оподаткування спадщини отриманої нерезидентом від резидента)

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)

06 квітня 2017 року (Чи потрібно фізичній особі зазначати в річній податковій декларації про майновий стан та доходи спадок, який оподаткований за нульовою ставкою?)

13 лютого 2017 року (Дії спадкоємця, якщо йому у спадок дісталися борги померлого)

07 лютого 2017 року (Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.)