Важливi питання  
11.06.2018 №5 

Звільнення під час відпустки працівника

У відповідності до діючого законодавства, кожен працівник (незалежно від форми власності роботодавця) ходить у відпустку. У час перебування у відпусці працівника звільнити за власною ініціативою не мають права.

Але! Трапляється так, що звільнення працівника, який перебуває у відпустці, стає просто необхідним. Наприклад, за час відпустки працівником було знайдено інше місце працевлаштування. Одночасно із цим, необхідно враховувати, що процедура звільнення у відпустці буде відрізнятися певними нюансами залежно від виду відпустки, в якому знаходиться працівник.

За випадка, коли працівник вирішив звільнитися під час перебування у щорічній черговій відпустці, ніхто не може йому заборонити це зробити. Одночасно із тим, навіть якщо рік не був відпрацьований повністю, а відпустка узятий повний, вирахування з оплачених відпускних не виробляються. Працівнику необхідно написати заяву про те, що він бажає звільнитися за власним бажанням. Заява може бути написана одночасно із заявою на відпустку, а може бути написано під час відпустки.

Що ж стосується звільнення під час перебування працівника у декретній відпустці, то таку відпустку можна розділити на дві частини - це лікарняний лист з 7 місяців вагітності до пологів і відпустку по догляду за дитиною.

Загалом, якщо підсумувати, то жінка може спокійно перебувати вдома поки дитині не виповниться 3 роки і у цей час роботодавець не має права звільняти її за винятком ліквідації підприємства.

Звільнення в період декретної відпустки відбувається також як і звичайне звільнення. Особі, яка пебуває у такій відпусці, необхідно повідомити свого начальника за два тижні до дати фактичного звільнення. При цьому необхідно враховувати, що за час, як декретної відпустки, так і відпустки по догляду за дитиною за жінкою зберігається трудовий стаж. А значить, вона має право на щорічну трудову відпустку або на її компенсацію.

При звільненні працівника під час відпустки за згодою сторін - заяву писати не обов'язково. В угоді вказується останній робочий день - це останній день перед відпусткою. При звільненні за власним бажанням заяву на звільнення, перебуваючи в черговій відпустці, необхідно писати не пізніше ніж за два тижні до його закінчення. Причому, працевлаштуватися на інше робоче місце працівник, який перебуває у відпустці (незалежно від його виду) може лише після звільнення. Або тільки за сумісництвом з основною роботою.

Звільнення у період щорічної відпустки за власним бажанням регламентується законодавством і роботодавець не має жодних законних підстав на відмову. Виходить, що звільнення під час перебування у відпустці більш вигідно працівнику, ніж звичайний порядок звільнення. І відпочити зможе, і відпускні отримає і відпрацьовувати нічого не потрібно. Ось тільки необхідно враховувати, що надання відпустки з наступним звільненням не є обов'язком роботодавців. Є можливість звільнити останнім днем перед виходом у відпустку, при цьому, не надаючи його, а призначивши виплату грошової компенсації.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

08 червня 2018 року (Як діяти, якщо роботодавець не приймає заяву про звільнення?!)

07 травня 2018 року (Розрахунок при звільненні працівника та вихідна допомога)

26 лютого 2018 року (Коли при звільненні два тижня відпрацьовувати непотрібно?!)

23 січня 2018 року (Судова практика щодо поновлення працівника, якого було незаконно звільнено.)

20 червня 2017 року (Порядок звільнення працівників з причини скорочення штату)

31 травня 2017 року (Повна ліквідація підприємства і як настідок - вивільнення працівників.)

31 травня 2017 року (Звільнення у зв'язку із скороченням штату допускається тільки за наявності згоди профспілкового органу)

19 квітня 2017 року (Звільнення (розірвання трудового договору) у період декретної відпустки за ініціативою працівника)

22 лютого 2017 року (Звільнення працівника з причини непроходження випробувального терміну)