Важливi питання  
01.06.2018 

Страховий ринок стане безпечнішим!

Наразі зареєстрований проект закону за N 8415, яким планується врегулювати страховий ринок та позбавити останній від проблемних страхових компаній.

У зазначеному законопроекті вперше передбачене регулювання передачі страхового портфеля, а також, описаний і регламентований порядок укладення договорів про надання фінансових послуг в електронному вигляді.

Плюси цього законопроекту, загалом, стосуються споживачів та їх захисту. А мінуси ідуть по передачі занадто багатьох повноважень Нацкомісії, та загальної націленості на репресивний характер нагляду за надавачем страхових послуг.

Зокрема, законопроект пропонує:

- визначити принципи захисту прав споживачів фінансових послуг;

- чітко деталізувати права клієнтів фінустанов на отримання інформації;

- виписати порядок і процедуру передачі страхового портфеля, що він собою являє, його склад, предмет договору про передачу, вимоги до самого договору і т.д .;

- модернізувати і оновити існуючі і прописати нові заходи держнагляду за учасниками ринку фінпослуг;

- впровадити можливість ведення електронного документообігу між фінансовою установою та споживачем.

По частині посилення держнагляду, експерти також виділили кілька примітних норм - змінені умови і порядок ліцензування діяльності небанківських фінустанов, а також, визначені коригувальні заходи, заходи впливу і санкції, введене визначення і ознаки фіктивності фінансових установ, їх проблемності і неплатоспроможності та встановлений порядок примусової ліквідації фінансових установ.

Такі зміни та нововведення будуть стосуватися не тільки вже діючих страхових компаній а й тих, хто тільки планує вийти на ринок. При цьому термін розгляду документів при видачі ліцензії автори документа пропонують збільшити втричі - до 30 днів. На стільки ж збільшиться і граничний термін проведення виїзної інспекції.

Така скрупульозність, на думку нардепів, повинна допомогти регулятору краще виявляти проблемні компанії і виводити їх з ринку. Та й помилок при видачі нових дозволів, вважають вони, має поменшати.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 березня 2018 року (Збільшений розмір страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві)

28 лютого 2018 року (Дії працівника при настанні нещасного випадку на виробництві)

19 червня 2017 року (Вплив страхового стажу працівника на розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності)

19 квітня 2017 року (Страховий стаж та нюанси його обчислення)

10 лютого 2017 року (Обчислення работодавцем страхового стажу працівника (дані за формою ОК-7, хто має право на отримання відповідних відомостей тощо)

17 січня 2017 року (До уваги страхувальників! До 20.01.2017 р. необхідно подати звітність за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняним) тощо)