Важливi питання  
27.04.2018 №2 

З 27 квітня 2018 вводяться в обіг монети 1 і 2 гривні

Відсьогодні розпочався перший етап заміни банкнот номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень на монети. Планується з часом повністю замінити монетами банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

Монети номінальною вартістю 5 і 10 гривень вводитимуться в обіг у 2019 - 2020 роках (точну дату Національний банк повідомить додатково).

Наразі розраховуватися можна одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривні будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні, термін обміну не обмежений. Паперові гривні номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень Національний банк припинить друкувати та додатково поповнювати ними грошовий обіг.

Це зроблено на виконання положень статті 7 Закону "Про Національний банк України", згідно якої Нацбанк відповідає за емісію національної валюти та організовує готівковий обіг. Зокрема, серед задач Нацбанку є оптимізація та підвищення зручності готівкового обігу, адже тривалість життя монет є значно вищою за тривалість життя банкнот. Монети перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень у середньому близько одного року.

Нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків. На них збережені портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого, 2 гривні - князя Ярослава Мудрого, 5 гривень - гетьмана Богдана Хмельницького, 10 гривень - гетьмана Івана Мазепи.

На аверсі всіх монет зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назва країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Заміна банкнот низьких номіналів на монети є позитивним досвідом Євросоюзу, де вже давно в обігу перебувають монети 1 та 2 євро.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 березня 2018 року (Гривні на монети. Незабаром, можливо, НБУ замінить паперові 1, 2, 5 та 10 гривень монетами.)

10 квітня 2018 року (Порядок обміну іноземної банкноти (валюти), яка зносилася чи/або пошкоджена.)

15 вересня 2017 року (Національний банк України нагадав, про обов'язки банків щодо здійснення безперешкодного обміну зношених банкнот гри
вні)