Важливi питання  
29.03.2018 №5 

Куріння у громадських місцях

Хоч всім це відомо, але пам'ятайте, що куріння шкодить Вашому здоров’ю!

Нагадаємо, що починаючи ще із 2012 року в Україні введена заборона на куріння в громадських місцях. Така норма діє від початку набрання сили Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення".

Якщо звернутися до статистичних даних, то в районі 30% українців є курцями, а більша частина - майже 70 % зачасту виступають в ролі пасивних курців. Тобто більша частина громадян (в тому числі і дітей) мимоволі вдихає вторинний тютюновий дим, який курець видихає при палінні.

До уваги! Вдихання вторинного тютюнового диму підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 25-30 % та респіраторних хвороб, включаючи ішемічну хворобу серця і рак легенів. А серед дітей грудного віку вдихання вторинного тютюнового диму може викликати раптову смерть, у вагітних жінок - викидні або народження дітей з низькою масою тіла.

Тому, для збереження здоров'я мешканців країни, Законом "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення" встановлена заборона на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кал’янів в громадських та інших місцях, а саме:

- у ліфтах і таксофонах;

- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

- у приміщеннях та на території навчальних закладів;

- на дитячих майданчиках;

- у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

- у під’їздах житлових будинків;

- у підземних переходах;

- у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

- у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

- у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

- на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

В додаток до переліченого вище - Законом встановлена заборона і на куріння:

- у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

- у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

- у приміщеннях гуртожитків;

- в аеропортах та на вокзалах.

До уваги власників зазначених місць! Власник зобов’язаний сповістити інших людей про заборону куріння в громадських місцях цигарок шляхом розміщення таблички або графічного знака про заборону куріння. А для курців, власник/уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язаний відвести спеціальне місце для можливості курити та сповістити відвідувачів графічною позначкою.

Тепер, про відповідальність за порушення законодавства про заборону тютюнопаління.

Статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що паління тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною 1 статті 175-1, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, в першому випадку курець, якого представники правоохоронних органів застали за палінням в забороненому місці, повинен сплатити від 51 до 170 гривень. А в другому випадку- від 170 до 340 гривень.

Бережіть своє здоров'я, близьких та оточуючих!

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 лютого 2018 року (У Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці)

04 серпня 2016 року (щодо подачі алкогольно-тютюнової податкової звітності)

02 серпня 2016 року (щодо штрафування за куріння в заборонених місцях)