Важливi питання  
28.04.2017 

Відповідальність за порушення порядку нумерації податкових накладних

Податковим кодексом України (далі по тексту - ПКУ), а саме пунктом 201.1 статті 201 визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

В окремих рядках податкової накладної зазначаються обов’язкові реквізити. Одним із таких є порядковий номер податкової накладної.

Як визначено пунктом 6 Порядку заповнення податкової накладної, який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 N 1307 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307), порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з двох частин:

- у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер;

- у другій частині (після знака дробу) проставляється код, що передбачає здійснення операцій за видами діяльності (визначеними у прим. 1.3 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" від 24 червня 2004 року N 1877-IV) або код, що передбачає складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції.

Таким чином, в першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду.

Відповідний облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку.

Не допускається складання платником ПДВ за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

На підставі вищевикладеного, можна зробити висновки, що порушення послідовності присвоєння номерів податкових накладних протягом певного періоду (доби) не є порушенням Порядку N 1307. А у випадку, коли платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в ЄРПН.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 березня 2017 року (Нагадуємо про граничні терміни реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за їх несвоєчасне подання.)

02 березня 2017 року (1 березня набули чинності нова податкова накладна та декларація з ПДВ)

20 лютого 2017 року (Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної)

20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)

01 листопада 2016 року (щодо подачі декларації з ПДВ, якщо господарська діяльність не провадилася)

20 липня 2016 року (щодо накладення штрафу за несвоєчасне подання податкової звітності. А саме, здійснення повторного такого порушення)