Важливi питання  
27.03.2017 

Порядок отримання ліцензії на міжнародні перевезення

Зпочатку розглянемо, що таке "Міжнародні перевезення". Це перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону. Тобто вони пов'язані з відповідними митними процедурами, мають свої особливості. Цей вид діяльності підлягає ліцензуванню.

Сьогодні, обговоремо як саме отримати ліцензію для здійснення міжнародних перевезень.

Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 02.03.2015 р. N 222-VIII (за текстом - Закон N 222) встановлені загальні положення ліцензування. У відповідному переліку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, фігурують перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та відходів повітряним, річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, а також, міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Останнє визначено підпунктом 24 частини 1 статті 7 Закону N 222.

У відповідності із частиною 3 статті 2 Закону N 222 - суб'єкт господарювання може здійснювати такі перевезення після внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) рішення органу ліцензування (Укртрансбезопасности) про видачу йому ліцензії.

Органом ліцензування є Державна служба України з безпеки на транспорті (далі за текстом - Укртрансбезпечність). При цьому територіальні органи Укртрансбезпечності ліцензування не здійснюють.

За вибором отримувача ліцензії (мова йде про суб'єкта господарювання, який подав до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії разом з підтвердними документами) документи можна подавати:

- особисто;

- поштовим відправленням з описом;

- в електронному вигляді за допомогою порталу електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Для отримання ліцензії спочатку подають заяву із зазначенням інформації про:

- одержувача ліцензії. Для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код;

- для фізичної особи-підприємця - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), відомості про місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків і т. д.;

- вид господарської діяльності (повністю або частково), на провадження якої одержувач ліцензії має намір отримати ліцензію.

До вказаної заяви додаються:

- документи відповідно до ліцензійних вимог (перелік документів, установлений ліцензійними умовами, є виключною);

- копію паспорта керівника одержувача ліцензії (довіреної особи) з відміткою органу ДФС про повідомлення про відмову за своїми релігійними переконаннями від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подають лише фізособи-підприємці, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера);

- опис документів, що подаються для одержання ліцензії, - у двох примірниках.

Укртрансбезпечність протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення його без розгляду.

Заяву про одержання ліцензії залишають без розгляду на таких підставах:

- документи подані не в повному обсязі;

- заяву або хоча б один з документів підписані особою, яка не має на це повноважень;

- оформлений з порушенням вимог Закону N 222, складено не за встановленою формою або не містить даних, які обов'язково вносять такі документи згідно із Законом N 222;

- заява подана з порушенням строків, передбачених Законом N 222;

- в ЄДР відомостей про одержувача ліцензії (підприємстві) чи є відомості про державну реєстрацію його ліквідації.

Рішення про видачу ліцензії приймають протягом 10 робочих днів з дня отримання Укртрансбезпекою заяви про отримання ліцензії. А от право на провадження ліцензованого виду господарської діяльності виникає з моменту внесення рішення цього органу про видачу ліцензії в ЄДР.

Одним з головних фактів є те, що ліцензію видають на необмежений термін. Це передбачено частиною 12 статті 13 Закону N 222.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 лютого 2017 року (Нагадуємо, що в Україні ускладнений виїзд дітей (віком до 16 років) за кордон.)

20 жовтня 2016 року (щодо особливостей застосування тимчасових митних декларацій)

02 серпня 2016 року (щодо впровадження системи інформаційного обміну між митницями ДФС, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна")

07 червня 2016 року (Мінфін щодо порядку ведення ДФСУ оперативного обліку податків та зборів, митних та інших платежів до бюджету тощо)