Важливi питання  
20.09.2016 

Відносно випадків зарахування виборної діяльності до педстажу для надбавки за вислугу років

На законодавчому рівні Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним і науково-педагогічним працівникам затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 N 78 "Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України "Про освіту", частини першої статті 25 Закону України "Про загальну середню освіту", частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту".

У відповідності з пунктом 2 Порядку до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963, а також інші, передбачені цим пунктом, види діяльності та служби.

В ряді законодавчих актів передбачено зарахування до стажу роботи за спеціальністю, а отже й до стажу педагогічної роботи таких періодів виборної діяльності.

Частиною 2 статті 20 Закону України "Про статус народного депутата України" від 17.11.1992 N 2790-XII передбачено, що час роботи народного депутата у Верховній Раді України зараховується до стажу роботи (служби) за спеціальністю, стажу роботи, який дає право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати та одержання одноразової винагороди за вислугу років (за стаж роботи за спеціальністю на даному підприємстві), процентної надбавки за вислугу років, виплату винагороди за підсумками роботи.

Частина 4 статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" від 11.07.2002 N 93-IV встановляє, що час роботи депутата у місцевій раді на постійній основі зараховується до загального і безперервного стажу роботи (служби) депутата, а також стажу роботи (служби) за тією спеціальністю, за якою він працював до обрання на виборну посаду в раді. Частиною 2 цієї статті передбачено, що час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв'язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов'язки на постійній основі.

Законом України "Про місцеві державні адміністрації" від 9 квітня 1999 року N 586-XIV не передбачено норм щодо зарахування до спеціального стажу часу роботи у цих органах влади.