Важливi питання  
13.09.2016 №2 

Мінсоцполітики зазначили, що житлова субсидія оформляється, виходячи з кількості фактично проживаючих осіб з числа зареєстрованих.

За часту буває, наприклад, що в квартирі або будинку, де проживають батьки, зареєстровані діти, які фактично не проживають вже багато років. У такому разі мешканець квартири при оформленні субсидії в Декларації про доходи в розділі "Склад сім'ї" повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з одержувачем субсидії (написати: "Зареєстровані, але не проживають").

При цьому разом з Декларацією необхідно подати заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, що проживають в квартирі. А також надати документ, що підтверджує факт непроживання особи за цією адресою (довідка з місця роботи, довідка про навчання, перебування на лікуванні тощо).

На підставі цієї заяви Управління соцзахисту направляє в приміщення заявника державного соціального інспектора, який перевіряє і складає акт. Далі в органі соцзахисту готують подання на Комісію.

Комісія приймає рішення призначити субсидію на фактичне число проживаючих. Рішення Комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є постачальниками послуг. Тобто, послуги нараховуються не на прописаних, а на реальних жителів. По реальним жителям беруться і доходи для розрахунку субсидії.