Важливi питання  
21.06.2016 №2 

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств і врегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції".

При розробці зазначеного проекта за основу прийнято законопроект N 3159 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та врегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції".

При наявності підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, щодо яких прийнято рішення про примусове видворення, ухилятимуться від його виконання, міграційна служба, орган охорони державного кордону або СБУ подає клопотання про вжиття заходів для забезпечення адміністративного позову.

Насамеред, заходами для забезпечення адміністративного позову у вищевказаному випадку є:

- зобов'язання повідомляти відповідний орган/підрозділ про місце тимчасового перебування кожні 72 години;

- надання гарантій від громадян або організації;

- затримання.

При цьому, строк затримання іноземців та осіб без громадянства не може перевищувати шести місяців. Якщо є умови, за яких неможливо забезпечити примусове видворення у зазначені строки, строк затримання може бути продовжений, але не більш як на дванадцять місяців.

При порушенні іноземцем або особою без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України, якщо особу порушника не може бути встановлено на місці порушення, таких осіб можуть доставляти у приміщення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його терорганів, органів охорони державного кордону, до пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, для встановлення особи порушника і з'ясування обставин правопорушення.

Треба зауважити, що згідно з проектом у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, можуть перебувати особи:

- стосовно яких судом прийнято рішення про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення;

- стосовно яких судом прийнято рішення про затримання з метою передачі з України відповідно доміжнародних договорів про реадмісію;

- стосовно яких судом прийнято рішення про примусове видворення тощо.

Закон 19 травня 2016 року N 1379-VIII набрав чинності наступного дня, за днем його опублікування, тобто 18 червня 2016 року.