Важливi питання  
11.04.2018 №4 

Харчуватися буде безпечніше - діятиме державний контроль

Нагадаємо, що починаючи з 04.04.2018 р. в Україні діє зовсім нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів.

Саме від початку вказаної абзацем вище дати розпочав свою дію Закон України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".

За задумкою, даний Закон повинен створити умови для забезпечення кращої якості та безпечності харчової продукції для споживачів, а з іншої сторони - запровадить чіткі і прозорі процедури перевірок, що мінімізують корупційні ризики і сприятимуть розвитку чесної конкуренції. Ключовими новаціями нового закону Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження Акта перевірки.

Тепер підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров'я людей (наприклад, у магазині, де продається запакована продукція тривалого зберігання, ризиків менше, ніж у магазині, де продається свіже м'ясо). Також, за новим Законом, інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з Актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики.

Що стосується порушення норм Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" - передбачені жорсткі санкції.

Сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тис. грн - залежно від скоєного правопорушення. У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров'ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

29 березня 2018 року (В Україні запрацює нова система контролю якості та безпечності харчових продуктів)

02 березня 2018 року (Державний контроль за продуктами харчування)

21 липня 2017 року (Урядом визначені критерії щодо перевірки безпечності продуктів та захисту споживачів)

09 червня 2017 року (Урядом остаточно скасоване державне регулювання цін на продовольчі товари)

02 грудня 2016 року (З 1 січня 2017 року запроваджена система державного регулювання цін на лікарські засоби. МОЗ контролюватиме і встановлюватиме референтні ціни на лікарські засоби, в межах яких буде визначатися оптово-відпускна ціна.)

03 жовтня 2016 року (щодо конкретизації за списком продовольчих товарів, яких стосується пілотний проект щодо тимчасової (строком на три місяці) відміни державне регулювання цін)