документiв в базi
538118
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 14.02.2018  >

Чи можна преміювати посадову особу місцевого самоврядування, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною?!

Умови та розміри оплати праці посадових осіб органів місцевого самоврядування (враховуючи преміювання), визначаються у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів". Про це також згадується у листі Мінсоцполітики від 29.12.2017 N 3018/0/101-17.

Самі керівники органів місцевого самоврядування мають право у межах свого фонду оплати праці призначати премії працівникам з огляду на їх особистий вклад у загальний результат роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах того ж фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду оплати праці - підпункт 2 пункту 2 Постанови N 268.

Вже про конкретизовані умови, порядок та розміри преміювання працівників йдеться мова у положенні про преміювання відповідного органу (далі - Положення про преміювання), яке органи місцевого самоврядування розробляють самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, норм Постанови N 268 та наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 02.10.1996 N 77.

Таким чином, з огляду на зазначене законодавством НЕ забороняється виплачувати премії до державного, професійного свята, ювілейної дати посадовій особі місцевого самоврядування, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 грудня 2017 року (Оплата праці в органах місцевого самоврядування)

20 вересня 2017 року (Деякі нюанси обчислення (розрахунку) стажу посадових осіб місцевого самоврядування)

05 липня 2017 року (Щорічна премія та чи відноситься остання до одноразових виплат)