Важливi питання  
29.12.2017 

Штрафні санкції за порушення трудового законодавства у 2018 році

Як відомо - Закон України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" вже ухвалений, але станом на сьогодення Президентом ще не підписаний.

За Держбюджетом мінімальна заробітна плата від початку нового 2018 року складатиме 3 723 грн. на місяць. А у погодинному розмірі - 22,41 грн.

Пройдемось по головним аспектам трудовідносин. Останні, між роботодавцем та працівником, розпочинаються із укладання відповідного договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Далі, процесуально, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за формою згідно з додатком, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із наступних способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

В разі, якщо трудове законодавство порушено, юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у розмірі 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника. А це за підсумком - 111 690 грн. (за умови, якщо мінімальна зарплата 3 723 грн.). Таке фінансове покарання передбачене за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору - оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час - виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 37 230 грн. (при мін.зарплаті 3 723 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3 мінімальні зарплати - 11 169 грн. при мінімальній у розмірі 3 723 грн. за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, тобто 37 230 грн., в разі, коли мінзарплата також, складає 3 723 грн.. Це за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

1 мінімальна зарплата - 3 723 грн. при порушенні інших вимог законодавства, що регулює трудові відносини, крім тих, які вже перелічені вище.

Слід зауважити, що роботодавцю необхідно приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 111 690 грн.

В разі, якщо наказ оформлений вірно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3 723 грн.

Самі штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця, а виконання цих постанов, в свою чергу, покладається безпосередньо на Державну виконавчу службу.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 грудня 2017 року (Трудовий кодекс України у 2018 році запрацює по-новому)

21 листопада 2017 року (За ведення нелегальної праці підприємцю доведеться сплатити штраф, який досягає майже 300 тисяч)

22 травня 2017 року ("Трудові" перевірки, які відбуваються у 4 етапи проведення.)

06 березня 2017 року (Хто та як проводить документальну невиїзну перевірку?!)

16 лютого 2017 року ( Штрафні санкції за порушення трудового законодавства: розміри та особливості застосування.)