документiв в базi
532327
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 17.10.2017  >

Чи сплачується земельний податок, якщо на землю не оформлене право власності?

Громадяни/фізичні особи, правовстановлюючі документи на земельні ділянки у яких відсутні, набувають право на такі земельні ділянки згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування, цивільно-правових угод або прийнятих у спадщину та повинні сплачувати плату за землю на загальних підставах відповідно до чинного законодавства.

В України, "земельні" відносини регулюються безпосередньо Земельним кодексом України, а справляння плати за землю - Податковим кодексом України.

Статтею 81 Земельного кодексу України визначено, що право власності на земельні ділянки громадянами набувається на підставі:

- придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;

- безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності;

- приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;

- прийняття спадщини;

- виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Одночасно із цим статтею 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень або за результатами аукціону.

В разі, коли жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об’єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому самому обсязі, що були у попереднього землекористувача. Останнє передбачено пунктом 2 статті 120 Земельного кодексу України.

За статтями 125 та 211 Земельного кодексу України - використання земельних ділянок без належного оформлення прав, включаючи право оренди, є порушенням норм земельного законодавства.

На підставі зазначеного, у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду зацікавленим особам для одержання у власність або у користування земельних ділянок необхідно звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування та територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за місцем розташування земельних ділянок (статті 118, 123 Земельного кодексу України).

А у відповідності до підпункту "в" пункту 1 статті 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов’язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

19 травня 2017 року (Які фізичні особи звільнені від сплати податку на землю?!)

13 травня 2017 року (Земельний податок у рік придбання фізичною особою земельної ділянки)

20 квітня 2017 року (Плата за землю та податок на нерухомість, що сплачені у період АТО, повертатись не будуть.)

15 березня 2017 року (Оновлена форма земельної звітності (Податкова декларація з плати за землю)

30 січня 2016 року (Нарахування та сплата земельного податку юридичними особами)

17 листопада 2016 року (щодо виплати земельного податку в разі придбання земельної ділянки юридичною особою)

31 жовтня 2016 року (щодо земельного податку на землю, на якій знаходиться багатоквартирний будинок)