Важливi питання  
12.10.2017 

Верховна рада підтримала ідею з розпродажу державного майна

Як і зазначено у назві сьогоднішньої новини, ініціативу уряду про розпродаж залишків державної власності підтримав профільний комітет. Причому - в прискореному темпі і за спрощеною процедурою.

Так, у новій редакції Закону України "Про приватизацію державного майна" об'єднані положення трьох законів, які зараз регулюють питання приватизації. Даний Закон (верніше його проект) знаходиться на стадії розгляду.

З метою гармонізації законодавства пропонується внести відповідні зміни до Цивільного, Господарського, Земельного кодексів та законів України: "Про Кабінет Міністрів України", "Про управління об'єктами державної власності", "Про Фонд державного майна України", "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про виконавче провадження", "Про гідрометеорологічну діяльність", "Про культуру", "Про захист економічної конкуренції", "Про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, у капіталізації яких взяла участь держава", "Про банки і банківську діяльність".

Запропоновано розділити всі активи, які ще залишаються в державній власності, на дві категорії: великі і малі. І продати з аукціонів все зайве, включаючи частки в статутному капіталі банків.

Кабінет Міністрів України свою законодавчу ініціативу пояснили наступним: більше 90% державних активів введено в експлуатацію 50-150 років тому, вони руйнуються, засобів для модернізації виробництва немає, тому неефективні менеджери скоро доведуть ці підприємства до банкрутства.

Самим процесом великої приватизації буде займатися уряд, а малою - Фонд державного майна.

Зазначено, що до першої групи віднесені майнові комплекси і пакети акцій суб'єктів господарювання, у статутному капіталі яких частка держави становить більше 50%, а вартість активів перевищує 250 млн грн. При цьому, справи про банкрутство підприємств-боржників, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, не порушуються до її завершення. А виробництва, які вже відкриті, - припиняються. З метою спрощення процедур і підвищення інвестиційної привабливості об'єкти приватизації будуть продаватися без земельних ділянок.

Великі - на різних аукціонах, що передбачають, зокрема, покрокове зниження ціни, малі - взагалі он-лайн.

Єдиною умовою є забезпечити конкурентне середовище і зробити хоча б одне підвищення ціни. Але якщо почекати, ціна буде знижена на 25%, потім -наполовіну, а потім і до рівня "хто скільки дасть". Не обійдеться і без радників, яких залучатимуть до великої приватизації. Вони будуть шукати покупців за кордоном і отримувати за це фіксовану винагороду плюс бонус від ціни продажу. У профільному комітеті доопрацьований проект погодили і запропонували взяти за основу.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

25 січня 2017 року (Судова практика ВСС відносно приватизації державного житлового фонду та гуртожитків)

06 червня 2017 року (Кімнати у гуртожитках тепер можна приватизовувати)