Важливi питання  
21.09.2017 

Плануються зміни до законодавства, за якими чесні платники сільськогосподарського сектору зможуть реєструвати податкові накладні без зупинень та за спрощеною системою.

Наразі, Міністерством фінансів України (далі за текстом - МФУ) розроблений проект рішення, у відповідності до якого передбачене запобігання виникнення труднощів у платників аграрного сектору при реєстрації податкових накладних. Таке рішення було прийнято, оскільки було зафіксовано тенденцію до росту відсотку призупинених накладних підприємців саме сільськогосподарського сектору.

Акцент йде саме на "добросовісних" платниках. Так, система призупинки реєстрації ризикових податкових накладних дозволяє попереджати мільярдні скрутки з ПДВ і не дозволяє "не доброчесним" платникам отримувати неправомірні податкові кредити. Але іноді система спрацьовує щодо податкових накладних чесного бізнесу, в тому числі представників сільськогосподарської сфери.

Наразі, МФУ щоденно здійснює моніторинг процесу роботи системи у розрізі різних галузей. За результатами зазначених дій, відслідковане значне зростання кількості платників реального сектору, в яких зупинені податкові накладні, насамперед, в галузі сільського, лісового та рибного господарств. У відповідності до останніх ці накладні, що виписані в червні 2017 року в даній галузі, складали 5% від загальної кількості зупинених накладних, в липні вдсотки збільшились до 18%, а у серпні - до 29%.

Після чисельних зустрічей і обговорень з представниками аграрного бізнесу, Мінфін напрацював і узгодив рішення, яке дозволить ДФС покращити роботу системи призупинки реєстрації ризикових податкових накладних, аби уникнути призупинки накладних платників реального сектору економіки.

Як і зазначено у абзаці першому - Міністерством фінансів для спрощення процесу Мінфін розробив такі зміни до критеріїв. Після прийняття зазначених вище змін:

1. Для всіх платників. Платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. Якщо ця картка за встановленою формою врахується ДФС, податкові накладні/розрахунки коригування за цією операцією зупинятися не будуть.

2. Для платників сільськогосподарського сектору. Технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

2.1. платника - товаровиробника сільськогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України";

2.2. платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування, відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року);

2.3. А також якщо такі платники (пункт 2.1, 2.2) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року та за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора підприємства.

Станом на сьогодення, проект зазначених вище змін знаходиться на узгодженні у ЦОВ (центральних органів виконавчої влади).

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

31 жовтня 2016 року (щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель)

20 лютого 2017 року (Порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної)

20 січня 2017 року (Побільшало обов'язкових реквізітів податкової накладної)

30 березня 2017 року (Нагадуємо про граничні терміни реєстрації податкових накладних та штрафні санкції за їх несвоєчасне подання)