Важливi питання  
29.08.2017 

Оплата роботи студентів за трудовим договором

Кодексом законів про працю України, а саме частиною 2 статті 21 КзпП встановлено право працівника реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, тобто, працювати за сумісництвом.

Така робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 N 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" (із змінами) а також Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 N 43, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 30.06.93 за N 76.

За статтею 102-1 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом (виконують крім основної у вільний від неї час і іншу роботу на умовах трудового договору в того самого чи іншого роботодавця), одержують заробітну плату за фактично виконану роботу без обмеження її певним розміром. Сумісники мають право на оплату фактично виконаної роботи й тоді, коли було порушено встановлені для певної категорії працівників обмеження для роботи за сумісництвом. Такі порушення за певних умов можуть бути підставою для припинення трудового договору за сумісництвом.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 N 245 тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. А в свою чергу загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Право на трудову діяльність особам, які навчаються у вищих навчальних закладах, у позанавчальний час надано статтею 62 Закону України від 01.07.2014 N 1556-VII "Про вищу освіту".

В свою чергу, Юридичний департамент Міністерства соціальної політики України в листі від 25.05.2015 N 198/06/186-15 роз’яснив, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Саме ж законодавство про працю не містить норм, які зобов’язують роботодавця перевіряти факти укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 серпня 2017 року (Змінені правила вступу до магістратури)

10 липня 2017 року (До уваги абітурієнтів! Розпочинається "вступна кампанія-2017".)

10 липня 2017 року (Змінені умови прийому на навчання до ВНЗ. А саме, вилучена норма про мінімальну кількість балів.)

06 грудня 2016 року (Затверджено Положення про Реєстр вищих навчальних закладів Єдиної електронної бази з питань освіти)

22 червня 2016 року (щодо внесення змін до Умов прийому на навчання до ВНЗ)