Важливi питання  
27.06.2017 

В Україні у чотири рази збільшені штрафи за паркування на місцях для осіб з інвалідністю

Шляхом голосування Верховною Радою України внесені зміни в деякі законодавчі акти (до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"), які дозволять законодавчо захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які перевозять інвалідів, на безоплатне паркування на спеціально обладнаних місцях, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою.

З набуттям чинності вказаного Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю" (законопроект N 5629), сума штрафу зросте з 465 до 1020-1700 грн. (у 3,7 рази). Одночасно із цим, штрафні санкції не стосуватимуться випадків, коли стоянка є вимушена.

Відповідний знак "водій з інвалідністю" має бути розміщений на автомобілі спереду і ззаду.

Також закон передбачає право на паркомісця для осіб з інвалідністю біля житлових будинків. Якщо біля будівель не буде чітко позначених місць для осіб з інвалідністю, відповідальних осіб штрафуватимуть на суму від 1020 до 1600 грн.

Тепер більш детально про нормативно-правові акти, про які зазначено в абзаці першому даної новини в які внесені зміни.

В Кодексі України про адміністративні правопорушення доповнено:

- статтю 122 новою частиною 5, якою встановлено відповідальність за зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками, де дозволено зупинку лише водіям з інвалідністю;

- статтю 152-1 новими частинами шостою та сьомою, якими встановлено відповідальність за паркування транспортного засобу на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, якими керують водії-інваліди, та за необлаштування на майданчиках для паркування місць, призначених для паркування транспортних засобів, якими керують водії інваліди.

Змінами до статті 255 КУпАП надано уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ (Національної поліції) право складати протоколи про вчинення вищеназваних адміністративних правопорушень. Також, право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152-1 КУпАП, надано посадовим особам, уповноваженим на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, а також членам громадських організацій осіб з інвалідністю, уповноваженим на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

03 травня 2017 року (Порядок проведення перевірок Фондом соціального захисту інвалідів)

12 квітня 2017 року (Забезпечення трудової діяльності інвалідів у відповідності до чинного законодавства)

20 лютого 2017 року (Працівник-інвалід отримує заробітну плату меншу від мінімальної. Який буде розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ)?)

06 лютого 2017 року (Подача річного звіту щодо інвалідів (строки, порядок, форми))

23 листопада 2016 року (щодо оплати праці працівників сфери культури та фізичної культури і спорту інвалідів)

22 вересня 2016 року (щодо створення Ради у справах осіб з інвалідністю)

19 вересня 2016 року (щодо трудових гарантій інваліда на підприємстві)

09 вересня 2016 року (щодо нормативів із працевлаштування інвалідів й обов'язки роботодавця)

26 серпня 2016 (щодо права інвалідів, що працюють, на допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю)

15 червня 2016 року (щодо підвищення розміру винагород спортсменам-інвалідам та їх тренерам)