Важливi питання  
26.06.2017 

Вирішили продати власне рухоме майно? Чого чекати від податків?!

У відповідності до Цивільного кодексу України, а саме пункту 1 статті 325 - суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

За пунктом 2 статті 325 ЦКУ - фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

В свою чергу пунктом 173.1 статті 173 Податкового кодексу України передбачено, що дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ (5 %).

Далі, у відповідності до пункту 173.2 статті 173 ПКУ - як виняток із положень пункту 173.1 зазначеної статті, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Відповідний, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ.

Беручі до уваги те, що Цивільний кодекс України не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа-підприємець, дохід, отриманий фізичною особою - підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними статтею 173 Податкового кодексу України.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

21 березня 2017 року (Здійснення оподаткування операцій з продажу/обміну фізичними особами двох та більше об'єктів рухомого майна)

15 грудня 2016 року (Нотаріальне посвідчення договорів купівлі/продажу рухомого майна, а саме - автівок, які були ввезені в країну.)