Важливi питання  
23.02.2017 

Відшкодування середнього заробітку у випадках здійснення депутатських повноважень у робочий час

В своєму листі від 05.08.2016 р. N 31-08040-02-10/22829 Міністерство фінансів України надало роз'яснення з питання вказаного у назві новини.

Кодексом законів про працю України, а саме, статтею 119 передбачено, що на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо згідно з чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку, що обчислюється у Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100.

Також, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено збереження середнього заробітку за депутатом на час виконання ним депутатських повноважень у робочий час за основним місцем роботи.

Враховуючи зазначене, підстави для планування обласною радою видатків на відшкодування середнього заробітку, який виконує депутатські повноваження у робочий час, відсутні. Тобто, таке відшкодування середнього заробітку та сплата нарахувань на заробітну плату здійснюються за основним місцем роботи.

Що стосується інших витрат на здійснення депутатської діяльності (відрядження, виготовлення посвідчень депутатів, навчання, телефонний зв'язок тощо), то їх відшкодування здійснюється у межах асигнувань, передбачених відповідній раді у місцевому бюджеті, і не залежить від того, чи працює депутат місцевої ради, чи є безробітним, чи має будь-який інший статус. Вказані витрати депутата місцевої ради мають бути документально підтверджені і обґрунтовані.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

14 листопада 2016 року (щодо деяких нюансів обчислення середнього заробітку)

22 грудня 2016 року (Стосовно оплати праці державних службовців та порядку обчислення середньої заробітної плати)