Важливi питання  
12.01.2017 

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року єдиний соціальний внесок сплачується навіть фізособами-підприємцями, які не отримують дохід.

Ще у грудні минулого, 2016 року були прийняті, а 01.01.2017 набули чинності зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

З підписанням вказаного документу, представники "малого" бізнесу вже з початку року на собі відчують невтішні зміни законодавства (в частині правил сплати єдиного соціального внеску ФОПами).

Тепер, фізособи-підприємці, які не одержують доходу, повинні будуть здавати не тільки порожні декларації, а й платити єдиний соціальний внесок в розмірі 704 гривні на місяць. Йдеться про підприємців, які під час простою в справах перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування, а також про підприємців 2 і 3 груп спрощеної системи.

Єдиним вихідом для ФОПів без доходів, щоб в новому році не платити ЄСВ було припинення державної реєстрації як фізичної особи-підприємця до початку дії законодавчих змін (до 01.01.2017). Таким чином, в Україні з кінця грудня 2016 року кількість зареєстрованих приватних підприємців зменшилася майже на 130 тисяч фізичних осіб-підприємців.

Але, для ФОП, що належить до першої групи спрощеної системи оподаткування, державою встановлена належна до сплати сума ЄСВ за себе в розмірі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 грн на місяць. Ці місяці будуть зараховуватися до страхового стажу для нарахування пенсій пропорційно сплаченому ЄСВ.

Однак, деякі політики зазначають, що дані зміни містять і позитивні нововведення для бізнесу - ФОП, які перебувають на загальній системі і які є інвалідами або пенсіонерами за віком і отримують в законодавчо встановленому порядку пенсії або соціальну допомогу, будуть звільнені від сплати ЄСВ за себе. Раніше подібне звільнення поширювалося тільки на ФОП-інвалідів та ФОП-пенсіонерів, які перебувають на єдиній системі оподаткування.