Важливi питання  
05.01.2017 №2 

Сьогодні про право найманого працівника - підприємця на податкову соціальну пільгу.

Податківці нагадали, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, який отримується від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

Сама ж податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Податкова соціальна пільга не може бути застосована, зокрема, до доходів платника податку, інших ніж заробітна плата та доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності. Тобто, податкова соціальна пільга не застосовується до доходу від провадження підприємницької діяльності, а до заробітної плати, при дотриманні вимог, визначених Податковим кодексом України, застосовується.

Таким чином, на підставі вищезазначеного можна зробити висновок, що роботодавець (податковий агент) має право застосовувати податкову соціальну пільгу до доходу найманого працівника у вигляді зарплати, навіть якщо працівник одночасно зареєстрований підприємцем та здійснює підприємницьку (іншу незалежну професійну) діяльність. Ця норма визначена у пункті 169.1, підпунктах 169.2.3 та 169.4.1 статті 169 Податкового кодексу України.