Важливi питання  
16.09.2016 №2 

Стосовно можливості держслужбовців займатися викладацькою роботою

Так, Міністерство соціальної політики України в листі від 15.09.2015 р. N 481/13/155-15 роз'яснило, що держслужбовці мають право поряд із виконанням основної роботи займатися викладацькою, науковою та творчою діяльністю, медичною практикою, інструкторською та суддівською практикою зі спорту.

Одночасно, в листі роз’яснено: сумісництвом слід вважати виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації чи в громадянина за наймом.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4-х годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу. Оплата праці за сумісництвом здійснюється за фактично виконану роботу.

Окрім того, відповідно до п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом (додаток до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. N 43), усі працівники, крім основної роботи й роботи за сумісництвом, мають право виконуватипедагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік. Виконання такої роботи допускається в робочий час із дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.