Важливi питання  
05.07.2016 №3 

Парламент вніс зміни до Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"

Тепер питання щодо надання послуг з утримання багатоквартирних будинків на час визначення їх управителів буде врегульоване на законодавчому рівні. 14 червня Верховна Рада України прийняла законопроект "Про внесення змін до статті 13 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.

Оскільки відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" після 1 липня 2016 має відбутися перехід від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирними будинками та такий перехід може тривати до 6 місяців, законопроектом передбачається, що для забезпечення безперервності належного обслуговування багатоквартирних будинків, до моменту визначення управителя, їх обслуговуватимуть попередні виконавці послуг.

Також законопроектом пропонується надати співвласникам право в будь-який момент розірвати договір з призначеним на конкурсних засадах управителем, якщо вони визначаться із формою управління будинком. Для цього вони, не пізніше ніж за 2 місяці, мають повідомити управителя про дострокове розірвання договору.

Крім того, документом передбачається, що співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжать відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення ОСББ (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Якщо протягом одного року з дати набрання чинності Закону співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У цьому випадку ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається, за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому ЦОВВ, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на 1 рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.